Natalia Gumińska| 

Lądowanie samolotu Wizz Air w Grecji. Nagranie niesie się w sieci

92

Przed ogrodzeniem na lotnisku Skiathos Alexandros Papadiamantis w Grecji zgromadziła się pokaźna liczba osób, aby obserwować moment, w którym samolot Wizz Air obniża się do lądowania. Nie wiadomo, czy zgromadzeni spodziewali się, że przeleci on aż tak nisko nad głowami turystów. W sieci pojawiło się nagranie tego zdarzenia.

Lądowanie samolotu Wizz Air w Grecji. Nagranie niesie się w sieci
Przerażający moment lądowania nagrali turyści (YouTube)

Skiathos jest jedną z najbardziej popularnych turystycznie wysp, administracyjnie należących do Grecji. To niewielka wysepka w archipelagu Sporadów Północnych w zachodniej części Morze Egejskiego. Sąsiaduje z Alonisos i Skopelos, które również są często wybieraną przez turystów destynacją urlopową. Ze względu na ukształtowanie geograficzne wyspy, lotnisko Skiathos ma szczególnie krótki pas startowy, co oznacza, że piloci muszą podejść do lądowania niżej niż w przypadku innych lądowisk.

Nagranie robi wrażenie

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie przedstawiające Airbusa A321neo linii lotniczych Wizz Air, który ląduje na lotnisku w Skiathos. Nie jest to jednak zwykłe lądowanie, bowiem maszyna szybko się obniża. Im bliżej znajduje się samolot, tym wyraźniej widać, że chce on wylądować zaraz po minięciu ogrodzenia lotniska i tak faktycznie się dzieje.

Samolot dotyka płyty lądowiska chwilę po minięciu płotu. Tym samym przelatuje zaledwie kilka metrów nad głowami zgromadzonych na miejscu turystów.

Na nagraniu słychać głośny ryk silników. Natomiast wylądowanie gigantycznej maszyny z dużą prędkością spowodowało podmuch pyłu, który poleciał na turystów, nagrywających lądowanie.

Internauci komentują

Pod nagraniem zamieszczonym na kanale GreatFlyer pojawiła się masa komentarzy. Filmik do tej pory ma prawie 600 tys. wyświetleń.

Jak myślisz, ilu widzów potrzebowało nowych spodni? - żartobliwie zapytała jedna z komentujących osób. - Pilot sprawnie sobie poradził - podsumował mężczyzna.

Inni komentujący zwracają uwagę na brak rozwagi osób stojących tak blisko płyty lotniska. Nie da się ukryć, że mogło im się coś stać.

- Ludzie zdecydowanie stali tam celowo pomimo znaków ostrzegawczych i sygnalizacji świetlnej - czytamy pod nagraniem.

Źródło: Mirror

Zobacz także: Urlop po sezonie. Gdzie warto się wybrać?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić