Nigdy nie rób tego w samolocie. Stewardesa wyjaśnia, dlaczego

12

Jest kilka błędów, które pasażerowie notorycznie popełniają podczas podróży samolotem. Stewardesa Christina Ling wymienia pięć z nich i w wideo opublikowanym na TikToku, tłumaczy, dlaczego należy się wystrzegać.

Nigdy nie rób tego w samolocie. Stewardesa wyjaśnia, dlaczego
Pasażerowie notorycznie popełniają te same błędy podczas lotu (Adobe Stock)

Po pierwsze: nieprawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa są niewygodne i dlatego wielu pasażerów zapina je niewłaściwie. Christina radzi, aby zawsze zapinać je jak najniżej tułowia oraz tak ciasno, jak tylko to możliwe. - Nie zapinaj pasa bezpieczeństwa na brzuchu, bo tam znajdują się niektóre z twoich organów oraz różne miękkie punkty - tłumaczy stewardesa.

Zachęca również, by pasażerowie nie wstydzili się prosić załogę pokładową o pomoc w poszerzeniu pasów bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo podróżnych na pokładzie jest najważniejsze.

Po drugie: pozostawianie rzeczy osobistych bez opieki

Wielu osobom wydaje się, że w samolocie nie dochodzi do kradzieży. Stewardesa wyjaśnia, że tak nie jest oraz dlaczego tak ważne jest, aby mieć na nie cały czas oko.

Jeśli musisz wstać, aby pójść do toalety lub opuścić swoje miejsce z jakiegokolwiek powodu, nie zostawiaj paszportu, dokumentów, pieniędzy ani portfela bez opieki. Zdziwiłbyś się - rzeczy giną i nie jest to idealny początek podróży.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Po trzecie: nieinformowanie o zgubionym telefonie

Telefon, który spadnie za siedzenie, może stanowić zagrożenie pożarowe. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, konieczne jest powiadomienie o tym personelu pokładowego.

Jeśli zgubisz telefon komórkowy, nie próbuj szukać go samodzielnie. Może to powodować ryzyko wystąpienia pożaru - tłumaczy stewardesa. O utracie telefonu należy poinformować członków załogi.

Po czwarte: palenie papierosów w toalecie

Pasażerowie, którzy odczuwają potrzebę palenia papierosów podczas lotu, czasem ulegają pokusie, by puścić dymka w toalecie. Czujniki dymu są jednak na tyle czułe, ze natychmiast zdemaskują taką osobę.

Członek personelu pokładowego natychmiast zapuka do drzwi toalety. Palenie papierosów w samolocie to również wykroczenie, więc ryzykujesz tym, że na lotnisku będzie czekała na ciebie policja - mówi Christina.

Po piąte: Wstawanie z miejsca przed zatrzymaniem samolotu

Pasażerowie notorycznie wstają i przygotowują się do wyjścia z samolotu, od razu, gdy wyląduje na płycie lotniska. Nie jest to jednak bezpieczne, ponieważ samolot nadal kołuje.

Pozostań w pozycji siedzącej oraz z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Nie wstawaj, dopóki samolot się nie zatrzyma, a pilot nie wyłączy sygnału zapięcia pasów - podsumowuje stewardesa.
Zobacz także: Niedoceniana europejska stolica. Polacy często ją omijają
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić