Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 

Pobiją podniebny rekord. Tak długiego lotu jeszcze nie było

68
1/5

Nowe najdłuższe połączenie

Nowe najdłuższe połączenie
(Forum)
0
0

19 godzin ciągłego lotu - tyle będzie trwała podróż z Singapuru do Nowego Jorku, którą linie Singapore Airlines właśnie włączyły do swojej oferty. To połączenie stanie się najdłuższym bezpośrednim lotem na świecie i o godzinę pobije aktualnego lidera w tym zestawieniu - informuje news.com.au.

2/5

Komfort w tak długiej podróży?

0
0

Linie z Singapuru zapewniają, że tak długa podróż nie odbije się na wygodzie pasażerów. Ma ją zapewnić m.in. specjalnie zaprojektowane oświetlenie podczas lotu, które ma ułatwić radzenie sobie z jet lagiem, czyli tzw. zespołem nagłej zmiany strefy czasowej. Lot na trasie wynoszącej ponad 15 tys. kilometrów będzie odbywał się w najnowszej maszynie od Airbusa - A350-900 ULR.

3/5

Wygoda murowana

0
0

Oprócz specjalnego oświetlenia Airbusa wyposażono w innowacyjny system klimatyzacji. System zarządzania powietrzem będzie "odnawiał" powietrze w kabinie samolotu co dwie minuty, by sprawić, że pasażerowie nie będą czuli się, jak zamknięci w puszce z nieświeżym powietrzem. Oprócz tego, w każdej klasie linie zapewniają kilka posiłków podczas podróży.

4/5

Specjalne wymagania

0
0

A350-900 ULR to maszyna zaprojektowana właśnie do tak długich podróży, jak trasa Singapur - Nowy Jork. Samolot będzie w stanie pomieścić 24 tys. litrów paliwa, potrzebne, by pokonać tak długi dystans bez międzylądowań.

5/5

Rekord pobity

0
0

Dotychczasowy rekord należał do linii lotniczych Quatar Airlines. W marcu zapewniły one sobie numer 1 dzięki bezpośredniemu połączeniu z Auckland do Dohy, trwającemu 18 godzin. Trasa nie wszystkim przypadła do gustu. Tuż po inauguracyjnym lądowaniu pasażerowie skarżyli się na brzydkie zapachy podczas podróży i ogromne zmęczenie, jakie spowodowało u nich siedzenie w miejscu przez tak długi czas.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić