Sprawdził, co tak naprawdę dzieje się z naszymi bagażami podczas lotu

28

Wiele osób, którym zdarza się podróżować samolotami, zastanawia się, co tak naprawdę dzieje się bagażami przed lotem, w trakcie jego trwania i po wylądowaniu. Thomasa Millera, mieszkańca Wielkiej Brytanii, tak bardzo ciekawiły losy jego walizek, że postanowił do jednej z nich przymocować maleńką kamerę.

Sprawdził, co tak naprawdę dzieje się z naszymi bagażami podczas lotu
Bagaże podróżują w inny sposób niż pasażerowie i zazwyczaj ich trasy nie można śledzić (Licencjodawca, Tomasz Warszewski)

Film nagrany w ten sposób Thomas zamieścił w sieci z opisem: "Czas dowiedzieć się, co lotnisko robi z moją walizką". Bardzo szybko zdobył ogromny rozgłos. Materiał obejrzało ponad 17 milionów osób!

Patrząc z pozycji bagażu, widzowie mogli obserwować, jak walizka przechodzi przez taśmociąg, następnie szybko mija członka załogi, a później zostaje umieszczona na wózku razem z innymi torbami, gotowymi do przeniesienia na pokład, a właściwie do luku bagażowego samolotu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Tyle kosztuje życie w Albanii. "Grosze w porównaniu do tego, co płaci się w Polsce"

Każdego dnia przez lotniska przejeżdża ponad 100 000 walizek i chociaż wielu pasażerów po prostu przekazuje swój bagaż, nawet się nad tym nie zastanawiając, Thomas uchylił rąbka tajemnicy i pokazał to, co zazwyczaj jest niedostępne dla naszych oczu.

Jedna z firm, które pośredniczą w organizowaniu przelotów, potwierdziła "prawdziwość" materiału filmowego Thomasa, szczegółowo opisując, co dzieje się po zrzuceniu walizki.

Twoja walizka zostaje najpierw umieszczona na przenośniku taśmowym. Następnie trafia ona do sortowni, gdzie roboty lub personel (w zależności od lotniska) kierują ją do odpowiedniego samolotu. Później torba zostaje poddana kontroli bezpieczeństwa - wygląda to podobnie jak proces, w którym bagaż podręczny jest skanowany przez urządzenie rentgenowskie. Celem jest ustalenie, czy w środku nie znajdują się podejrzane przedmioty. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa bagaż zostaje przeniesiony do samolotu, gdzie pracownicy na lotnisku zadbają o to, by torba trafiła do właściwego samolotu.

Po wylądowaniu w miejscu docelowym walizka zostanie wyładowana z samolotu i przewieziona do terminala, a następnie do przenośników taśmowych i dalej do terminalu, gdzie można ją odebrać."

Ludzie w mediach społecznościowych byli zafascynowani tym, że dzięki filmikowi Thomasa mogli rzucić okiem na proces bagażowy niedostępny dla zwykłych podróżujących, jednak niektórzy mówili, że film bardzo ich rozczarował.

Nie wiem, czego się spodziewałem, ale wiem, że spodziewałem się więcej - napisał jeden z internautów.

Inna osoba dodała:

Wiedziałam, czego się spodziewać, ale chciałam więcej dramatyzmu.

Niektórzy widzowie pytali, czy umieszczanie kamery na torbie i nagrywanie procesu bagażowego jest nielegalne.

Jednak w większości krajów kamery monitorujące, służące do ochrony własnego mienia, są legalne.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: KASW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić