aktualizacja 

Stewardesy i stewardzi zmuszeni do starej polityki. Chodzi o ochronę personelu

13

Brytyjskie linie lotnicze we wrześniu wprowadziły politykę neutralnych płciowo mundurów. Oznacza to, że bez względu na płeć mogą wybrać, czy będą pracować w garsonce, czy w zestawie ze spodniami. Jednak w czasie lotu z reprezentacją Anglii na mundial do Kataru, ta zasada została tymczasowo zniesiona. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo personelu.

Stewardesy i stewardzi zmuszeni do starej polityki. Chodzi o ochronę personelu
Virgin Atlantic zawiesza wprowadzoną we wrześniu neutralność płciową pod względem mundurów (Virgin Atlantic)

Brytyjskie linie lotnicze wyróżniają się dużym profesjonalizmem, liberalnym podejściem oraz różnorodną załogą, którą się chlubią. Już w lipcu 2019 roku przewoźnik poinformował o pierwszym na świecie locie z pełną obsadą personelu LGBT+. Z kolei kilka miesięcy temu zezwolił stewardesom i stewardom na pokazywanie tatuaży na pokładach samolotów. Co ciekawe, od września tego roku pracownicy wszystkich szczebli mogą do pracy nosić taki mundur, który najlepiej ich reprezentuje - bez względu na płeć lub tożsamość płciową. Pracownicy mogą decydować również o zaimkach, widniejących na ich plakietkach.

Linia zawiesza neutralną płciowo politykę mundurów

Kilka miesięcy temu, przed wprowadzeniem zmian, personel męski w samolotach nosił bordowe spodnie i blezery, a kobiety czerwone kurtki i spódnice. Według nowych zasad, od września każda z płci mogła sama decydować o tym, jaki mundur założy. Aż do teraz...

W czasie lotu do Kataru z reprezentacją Anglii na pokładzie linia lotnicza wróciła do starych przepisów. Personel pokładowy został pozbawiony możliwości wyboru stroju. Władze linii lotniczej deklarują, że takie postępowanie zostało wprowadzone w celu ochrony personelu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Tak nas widzą w Edynburgu. "Zawsze jest jakaś historyjka"
W ramach naszej polityki przeprowadzamy ocenę ryzyka we wszystkich krajach, do których latamy, biorąc pod uwagę prawa i postawy wobec społeczności LGBT+ oraz wyrażanie tożsamości indywidualnie dla każdego przypadku. Po ocenie ryzyka zalecono, aby polityka nie była stosowana podczas lotu czarterowego, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym ludziom - komentują władze Virgin Atlantic, cytowani przez The Mirror. - Bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest zawsze najwyższym priorytetem - dodają.

Głośno o osobach LGBT + na mundialu

Organizatorzy Mistrzostw Świata 2022 twierdzą, że fani LGBT+ będą bezpieczni, jeśli pojadą na święto piłki nożnej do Kataru. Niestety, biorąc pod uwagę restrykcyjne zachowania władz tego kraju, niewielu wierzy w te zapewnienia. Mirror Football ujawnił, że Katarczycy LGBT+ są ścigani, aresztowani, bici i zmuszani do terapii konwersyjnej przez siły bezpieczeństwa. Co więcej, związki osób tej samej płci są tam zakazane, a homoseksualizm jest nawet karany śmiercią.

Piłkarze lecący wtorkowym rejsem Virgin Atlantic w ostatnich miesiącach opowiedzieli się za społecznością LGBT+, a ich lider - Harry Kane - zadeklarował nawet założenie tęczowej opaski kapitana. Mimo to przewoźnik zachował zdrowy rozsądek i wolał nie narażać swoich pracowników już po wylądowaniu w Katarze.

Źródło: BBC/The Mirror

Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić