aktualizacja 

To dlatego musisz wyjąć laptopa na lotnisku. Powód jest jeden

22

Podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku zawsze należy wyjąć sprzęt elektroniczny z naszego bagażu. Dotyczy to zarówno laptopów, jak i mniejszych tabletów czy innej elektroniki. Zastanawialiście się kiedyś, jaki jest tego powód? Odpowiedź jest prosta.

To dlatego musisz wyjąć laptopa na lotnisku. Powód jest jeden
Podczas kontroli bezpieczeństwa pasażerowie muszą wyjąć z bagażu elektronikę (Adobe Stock, JAROMIR CHALABALA)

Każdy, kto przechodził kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku wie, że obsługa zawsze pyta, czy mamy w bagażu jakąś elektronikę. Jeśli tak, sprzęt należy wyjąć - musi on być osobno spakowany do pojemnika.

Mało kto zastanawia się jednak, czym to jest spowodowane. Odpowiedź jest prosta. Głównym powodem, dla którego trzeba wyjmować laptopy, a także tablety, jest to, że baterie i niektóre elementy elektroniczne na urządzeniu rentgenowskim zasłaniają to, co jest pod spodem - mówi pracownik lotniska Michael Sørensen.

Gdyby pasażerowie przechodzili przez kontrolę ze sprzętem w walizce, mogliby przemycić pod nim zabronione przedmioty.

Wyjęcie laptopów czy tabletów pozwala pracownikom lotniska upewnić się, że pasażerowie przestrzegają przepisów obowiązujących na lotnisku i że żadne niebezpieczne przedmioty nie zostaną przemycone do samolotu.

Przypomnijmy, że urządzeń elektronicznych (tj. komputerów, laptopów, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych czy kamer) nie należy także przewozić w bagażu rejestrowanym.

Zobacz także: Lądowanie Ryanaira w Bristolu. Pilot posadził maszynę przy bardzo silnym wietrze
Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić