Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

To dlatego ustawiamy się w kolejkach na lotnisku

18

Do lotu jeszcze dużo czasu, a ludzie już ustawiają się w kolejce do boardingu. I tak wszyscy podjadą do samolotu jednym autobusem, więc dlaczego walczą o miejsce przy wejściu? Psychologowie mają na to odpowiedź.

To dlatego ustawiamy się w kolejkach na lotnisku
(Shutterstock.com)

Stanie w kolejkach jest zaraźliwe. Pierwsi ustawiają się w nich ci, którzy boją się, że przegapią lot. Później dołączają do nich kolejni, nawet nie zastanawiając się, co robią. Po prostu naśladują innych. Oni również boją się, że coś przegapią, bo mózg podpowiada im, że skoro ktoś ustawił się w kolejce, to zrobił to z jakiegoś powodu.

Pierwsi w kolejce są silniejsi. Judi James, psycholog, na którą powołuje się "Daily Mail", twierdzi, że przejście przez bramkę w pierwszej kolejności to swego rodzaju demonstracja bycia osobą typu alfa. Ci, którzy ustawią się na jej końcu, czują, że są nieco gorsi, bo nie udało im się zająć lepszej "pozycji startowej".

Tak lepiej czeka się na samolot. James przypomina, że gdy coś robimy, czas płynie szybciej. Nieważne, że tą czynnością będzie bezsensowne stanie w kolejce. Grunt, że nie będziemy siedzieć bezczynnie i się nudzić.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić