aktualizacja 

Turyści chcieli zobaczyć rosyjską granicę. Oto finał

187

Ciekawość ludzka nie zna granic. Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) w rejonie granicy polsko-rosyjskiej zatrzymali dwóch mieszkańców Krakowa. Turyści, którzy weszli na pas drogi granicznej zostali ukarani.

Turyści chcieli zobaczyć rosyjską granicę. Oto finał
Ciekawscy turyści na granicy polsko-rosyjskiej (YouTube, Straż Graniczna Straż Graniczna)

24 marca funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli, że w rejonie granicy polsko-rosyjskiej przebywają dwie osoby. Mężczyźni weszli na pas drogi granicznej, po czym się oddalili. Kilka minut później ponownie złamali przepisy i ruszyli pasem drogi granicznej.

Patrol z PSG w Gołdapi po chwili przybył na miejsce zdarzenia. Zatrzymani turyści przyznali, że z ciekawości złamali przepisy.

Okazało się, że mieszkaniec Krakowa przyjechał do kolegi w Gołdapi, następnie zaprosił obywatela Angoli, który na co dzień również mieszka w Krakowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sondaże mówią to jasno. To Platforma ich "pompuje"?

Powiedzieli funkcjonariuszom Straży Granicznej, że o zewnętrznej granicy UE, dowiedzieli się od miejscowej ludności. Tak ich to zaciekawiło, że z bliska chcieli zobaczyć i sfotografować tablice informacyjne, oznaczenia granicy państwa oraz samą linię granicy wraz ze słupami Polski i Rosji.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem mandatów o wysokości 150 zł i pouczeniem o całkowitym zakazie wstępu.

Art. 49. § 1 i 2 oraz art. 54 kodeksu wykroczeń

Z informacji przekazanych przez polskieradio24.pl wynika, że od początku roku Straż Graniczna zatrzymała na polsko-rosyjskiej granicy 5 osób, które weszły na pas graniczny z ciekawości albo zabłądziły w jej okolice.

Pamiętajmy, że za przekraczanie granicy państwowej w takich miejscach i niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł.

Niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł (art. 49. § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń). Ciekawość i lekkomyślność np. aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie czy z bliska obejrzeć znaki graniczne, zaporę nie są żadnym usprawiedliwieniem" - czytamy na oficjalnej stronie podlaski.strazgraniczna.pl.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić