aktualizacja 

W Japonii pytał o Polskę. Ludzie oburzeni

357

Co Japończycy wiedzą o Polsce? Sprawdził to Gabriel Hyodo, który jest pół-Polakiem, pół-Japończykiem. Youtuber od jakiegoś czasu na swoim kanale opowiada o codzienności w kraju kwitnącej wiśni. Niedawno wpadł na pomysł, że obnaży wiedzę Japończyków na temat Polski. Jak się okazuje - nie jest z tym najlepiej.

W Japonii pytał o Polskę. Ludzie oburzeni
Japończycy zostali zapytani o kontynent, na którym leży Polska (TikTok, Gabriel Hyodo)

Gabriel chwycił mikrofon i ruszył na japońskie ulice, aby podpytać Japończyków o to, na jakim kontynencie leży Polska. Możliwe były trzy odpowiedzi: Afryka, Europa i Ameryka Południowa.

W ankiecie wzięło udział w sumie 6 osób. Pierwsza nagrana Japonka uznała, że Polska leży...w Afryce. Przyznała się, że kompletnie nie zna Polski.

Kolejni ankietowani mężczyźni zgodnie przyznali, że chodzi o Europę. Aż trafił się śmiałek, który umieścił nasz kraj na mapie.. .Ameryki Południowej. Gabriel zachęcił go, aby dobrze przemyślał sprawę. Kolejna odpowiedź była już prawidłowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska jak Japonia? Terlikowski wskazuje na znaczące podobieństwo

Nagranie zirytowało polskich obserwatorów konta Gabriela na TikToku.

My się o ich gospodarce na geografii uczymy, a oni nie wiedzą nawet na jakim kontynencie leżymy - napisał Maciek.
A ja mam się nauczyć ich rzek, gór, dolin, kotlin i ich położenia, klimatu i gospodarki z 1987 na pamięć? - wtórowała mu inna użytkowniczka.

Japończycy o Polsce

Gabriel pytał także, w jakim języku mówi się w Polsce: po polsku, angielsku czy po hiszpańsku?

Na 9 zapytanych osób jedynie 4 odpowiedziały poprawnie. Lepiej było w przypadku stolicy Polski, gdzie do wyboru były: Warszawa, Madryt i Praga. Na 8 zapytanych osób 5 wiedziało, że chodzi o Warszawę. Pozostałe postawiły na Madryt.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Porażkę ankietowani na ulicach Japonii ponieśli w momencie pokazania im zdjęcia Roberta Lewandowskiego. John Johnson, Xavi, Zieliński, Bale - to odpowiedzi, które padały.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Zdecydowanie najlepiej zapytani przez Gabriela Japończycy poradzili sobie z flagą Polski. Na 9 zapytanych osób tylko dwie zamiast naszej flagi - wskazały flagę Danii.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić