Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Wakacje 2022. Włochy wprowadzają duże zmiany. Obowiązują od 1 czerwca

46
Podziel się:

Andrea Costa, wiceminister zdrowia Włoch, przekazał dobre wiadomości dla wszystkich osób, które latem wybierają się na Półwysep Apeniński. Duże zmiany nastąpią już od 1 czerwca.

Wakacje 2022. Włochy wprowadzają duże zmiany. Obowiązują od 1 czerwca
Świetna wiadomość dla Polaków. Popularny kraj otwiera się na turystów (Unsplash.com, Ágatha Depiné)

Do tej pory Polacy, który chcieli wyjechać do Włoch, zobowiązani byli do przedstawienia Unijnego Certyfikatu Szczepienia potwierdzającego ukończenie podstawowego cyklu szczepień.

Alternatywą było przedstawienia Unijnego Certyfikatu Ozdrowieńca, potwierdzającego przebytą chorobę COVID-19 w ciągu 6 miesięcy przed przybyciem do Włoch lub przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.

Jak powiedział Andrea Costa, wiceminister zdrowia Włoch, od 15 czerwca Italia szykuje dla wszystkich turystów "lato bez ograniczeń". Kraj zamierza otworzyć się na większą liczbę turystów już pierwszego czerwca. Wtedy bowiem przy wjeździe do tego kraju nie będzie już wymagany tzw. Green Pass, czyli certyfikat covidowy albo, w razie jej braku, negatywny wynik testu.

Od 15 czerwca zniknie także obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz środkach transportu. Chodzi przede wszystkim o samoloty, autobusy, koleje, kina czy teatry.

To kolejne poluzowanie, a już niedługo zniesienie całkowitych restrykcji przez włoski rząd. Pierwszego maja zniesiono obowiązek okazywania przepustki COVID-19 przy wejściu do różnych miejsc publicznych, w tym restauracji, placówek kultury i pociągów oraz zakładów pracy.

Rząd apeluje do osób starszych

Włosi otwierają się na turystów z całego świata, ale nie zapominają o pandemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia apeluje do starszych osób, aby koniecznie przyjęli czwartą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Rząd przygotowane ma takie dawki dla około 3 milionów obywateli.

Zobacz także: Krystian Ochman w podziękowaniu za pomoc śpiewa w sklepie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
Doctor
miesiąc temu
Kiedy rozliczycie tych ktorzy za tym stoja....
jacek
2 miesiące temu
Ładnie ich rząd trzymał za mordę na zasadzie ,,Szczepionka czyni wolnym ,, h he he
sdfsd
2 miesiące temu
"Lato bez ograniczeń" ale tekst. No normalnie nie wyrobię. Łaskawcy pozwalają na przyjazd bez paszporciku.
gggg
2 miesiące temu
Na jesień znów idioci podniosą lament na temat niby pandemii , przecież kasa musi płynąć na zagraniczne konta .
Harpagan
2 miesiące temu
wszyscy wiedza ze to nie koneic cyku a kazdy sie z tym oswaja ,zal mi ludzi ktorzy za nasza ojczyzne oddali zycie a teraz w zamian wyroslo nam pokolenie izdeuszy nic wiecej ,niedlugo ókry was zjedza bo analizujac rozne dane filmiki i teorie widac na kilometr ze cos z ta wojna nie tak ,dodatkowo tez sie nei dopuszcza do glosu nikogo tak jak bylo podczas pandemii kto sie z tym nie zgadza,szkoda ale coz konsupcionizm wygoda zrobilo swoje ,do tego jak sie nie ma charakteru i pusta czaszke tak jest ,zaglada musi nadejsc niestety tylko szkoda ze normalni ludzie beda miec tak samo przejechane jak bezmozgownicy
TrissM.
2 miesiące temu
To nazbyt piękne, aby było prawdziwe. To jeszcze nie koniec cyrku. Małpy, a szczególnie ta z WHO, szykują się na dalsze występy a raczej występki.
fds
2 miesiące temu
do wloch czy austrii gdzie zmuszano ludzi do szczepien nigdy wiecej nie pojade! od faszystow jak najdalej!
CNNNC
2 miesiące temu
Cos szykuja na jesien . Dwa kroki do przodu . Jeden krok do tylu . Dwa kroki do przodu , krok do tylu . Zawsze krok do przedu do Piekla
Emeryt Nieszc...
2 miesiące temu
do sklepów bez 3 dawki już wpuszczają?
Raczej
2 miesiące temu
Na świecie pierwszymi zdiagnozowanymi przypadkami zainfekowania ludzi zwierzęcymi wariantami grypy był fermy drobiu - ptasia grypa,trzody hodowlanej - świńska grypa i fermy bydła tzw. choroba szalonych krów inaczej Creutzfeldta-Jakoba. Idąc dalej w takim kierunku to pytanie jest następujące jakie środki farmaceutyczne aplikuję się zwierzętom , że doszło do mutacji łagodnych ich wariantów , które w kontrakcie z człowiekiem wywołały ich ostre odmiany . Osobiście ja takiej bajki nie kupuje o mokrych targach z Azji , które wywołały covid bo nie ma ferm nietoperzy i łuskowców ,a biorąc za wyjściową , że na kilku tysięcznych sterylnych hodowlach wybuchały zarazy na całym świecie , które dalsze rozprzestrzenianie kontrolowano wybiciem całej hodowli to w naszym przypadku każdorazowa światowa epidemia będzie wygasać gdy zabraknie osób najsłabszych . Jeżeli są ,przepisy czy prawo to są tak skonstruowane ,aby maksymalizować cały proces hodowli przy obniżaniu norm zawartość substancji wchłanianych przez konsumentów,a dobitnym tego przykładem są pracownicy ,którzy wystawieni na dzienną ekspozycję pierwsi chorują .
4rdw
2 miesiące temu
A pozbierali już te trupy z ulic ? Xd
Cov.id
2 miesiące temu
Nic tak nie zaszkodziło jak pomoc marionetkowych rządów.
stevan
2 miesiące temu
Nie pojadę tam! Do faszystów jechać?? którzy zabili zastrzykiem milion Włochów??? nie jedźcie tam!!!
Justa
2 miesiące temu
A co turystów mało i kasy mało?goncie się faszyści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić