Wielki kot zaatakował go na oczach synów. "Pazurem przebił mu oko"

27

Pewien starszy mężczyzna z Brazylii został oślepiony i oszpecony po tym, jak zaatakował go jaguar. Świadkami szamotaniny z drapieżnikiem byli jego synowie. Jeden z nich podobno zabił dzikiego kota maczetą.

Wielki kot zaatakował go na oczach synów. "Pazurem przebił mu oko"
Jaguar zaatakował mężczyznę. Stracił wzrok i ma połamane kości (Adobe Stock, ©zemkooo2 - stock.adobe.com)

Rolnik Pedro Vaz Ferreira był na polowaniu ze swoimi dwoma synami w okolicy miejscowości Portel w Brazylii. Właśnie wtedy został zaatakowany przez wielkiego jaguara. Jego dzieci, 32-letni Davi i 25-letni Josue, były świadkami, jak starszy mężczyzna i zwierzę szamotali się przez kilka minut, ale nie byli w stanie pomóc ojcu. Brutalny atak sprawił, że 67-latek jest ciężkim stanie.

Atak jaguara. Męczyna stracił wzrok

"Byliśmy w lesie i nagle jaguar po prostu go zaatakował. Najpoważniejsza rana jest na twarzy, ma połamane kości czaszki i nos. Natychmiast stracił wzrok, drapieżnik pazurem przebił mu oko" - powiedział Davi w rozmowie z serwisem O Liberal.

Prawdopodobnie tuż po ataku jeden z synów zabił jaguara maczetą. Krewni pana Ferreiry zabrali go łodzią motorową do szpitala Wilson da Mota Silveira w Portel. Przebywał tam w ciężkim stanie przez dwa dni. Następnie został przeniesiony do większego szpitala znajdującego się 200 km dalej, w Ananindeua.

Ataki jaguarów należą do rzadkości

Warto podkreślić, że ataki jaguarów są uważane w Brazylii za rzadkie. Eksperci oceniają je jako najmniej prawdopodobne w gronie wszystkich dzikich kotów, które zabijają i zjadają ludzi.

Niedawno inny Brazylijczyk został zaatakowany przez aligatora. Udało mu się uciec, ale miał pogryzione ramię. Jak się okazało, śmiałek postanowił popływać w popularnej miejscowości turystycznej - Lago do Amor w Campo Grande - ignorując znaki ostrzegawcze, że tamtejsze jezioro jest opanowane przez drapieżniki.

Z kolei w lipcu br. inny mężczyzna miał zdecydowanie mniej szczęścia. Został pogryziony na śmierć przez rekina po tym, jak wszedł do morza, żeby się wysikać.

Źródło: The Sun

Zobacz także: Wąż kontra jaguar. Niesamowite spotkanie na brzegu brazylijskiej rzeki
Autor: HSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić