Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Turyści w tarapatach. Chwila nieuwagi i dostali rachunek na 26 tys. zł

284
Podziel się:

W mediach społecznościowych pojawił się filmik mogący być przestrogą dla wszystkich miłośników podróży. Pewna rodzina, wybierając się na urlop, nie podejrzewała, że za jedzenie będzie musiała zapłacić aż 26 tys. zł. A wszystko przez jedno "małe" niedopatrzenie...

Turyści w tarapatach. Chwila nieuwagi i dostali rachunek na 26 tys. zł
TikToker, który podzielił się historią (TikTok)

"Podróże kształcą" jak mówi znane porzekadło. Czasem są to bardzo kosztowne lekcje. Przekonała się o tym pewna amerykańska rodzina. Jej historią podzielił się z internautami popularny TikToker.

Influencer z TikToka opublikował filmik, który obejrzano już 2 mln razy. Może on być przestrogą dla wielu turystów.

Zamówili jedzenie do pokoju i zapłacili 26 tys. zł

Ali Koca, który posługuje się pseudonimem @huskymuscles opowiedział w nim, jak wcześniej wspomniana rodzina postanowiła zamówić jedzenie do pokoju. Taka usługa to tzw. room service. W tym celu turyści skorzystali z menu, które znajdowało się w pokoju i zadzwonili pod podany numer.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Przyjmujący zamówienie zażądał płatności za posiłek od razu. Zamawiający podali zatem rozmówcy numer karty płatniczej i wszystkie niezbędne dane.

Jak opowiadał TikToker, półtorej godziny później hotelowi goście wciąż nie otrzymali jedzenia. Zadzwonili więc na recepcję. Wtedy dowiedzieli się, że nikt z obsługi nie otrzymał takiego zamówienia.

Wtedy mężczyzna, który płacił, czym prędzej sprawdził stan swojego konta. Okazało się, że zniknęło z niego 6 tys. dolarów, czyli 26 tys. zł!

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci nie przebierali w słowach - pojawiły się głosy krytyki, żarty, a nawet podziękowania za to, że TikToker podzielił się tą historią "ku przestrodze".

Dobre hotele nie zostawiają swojego menu na podłodze. Mogli się tego spodziewać - skrytykował jeden z użytkowników TikToka.
Oszuści byliby zawiedzeni, widząc, że jestem spłukana - żartowała inna użytkowniczka.
Super, że to udostępniasz! - dodał trzeci.

Spotkaliście się kiedyś z podobnym oszustwem? A może na wakacjach jesteście szczególnie ostrożni?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić