o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

5 prostych sposobów na zregenerowanie wątroby

7
Podziel się

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie, jednak łatwo ją zaniedbać np. pijąc alkohol w nadmiernych ilościach albo stosując niezdrową dietę. Lista zadań tego organu jest długa, dlatego warto wspomóc jej regenerację, by działała sprawnie i służyła naszemu zdrowiu. Oto kilka zasad, które to ułatwią.

5 prostych sposobów na zregenerowanie wątroby
(Getty Images)
bEJDEZQR

Ograniczenie alkoholu i zrzucenie zbędnych kilogramów

Eksperci twierdzą, że uszkodzenie wątroby często jest następstwem picia zbyt dużej ilości alkoholu, a także nadwagi i otyłości. Badania sugerują, że wystarczy zrzucić zbędne kilogramy i ograniczyć alkohol, aby praca wątroby uległa poprawie.

Zdrowa dieta

Dla zdrowia wątroby eksperci zalecają jedzenie dużej ilości warzyw i owoców, ale także chudego mięsa oraz produktów z pełnego ziarna. Produkty te znajdziemy w większości sklepów.

bEJDEZQT

Regularne ćwiczenia

Aktywność fizyczna niesie wiele pozytywnych skutków fizjologicznych, m.in. wspomaga pracę wątroby. Badania potwierdzają, że treningi mają korzystny wpływ na stan zdrowia osób dorosłych, zarówno otyłych, jak i z nadwagą, które cierpią na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby.

Picie wody

Wątroba jest odpowiedzialna za wiele procesów metabolicznych, w tym filtrowanie toksyn, dlatego regularne picie wody pomoże w realizacji tego zadania. Woda pitna przyspiesza metabolizm, eliminuje cellulit i usuwa szkodliwe substancje.

bEJDEZQZ
Suplementacja witaminy E

Potwierdzono także, że regularne przyjmowanie witaminy E ma pozytywny wpływ na zdrowie osób z niealkoholową chorobą wątroby. Witaminę E znajdziemy w migdałach, szpinaku, ziarnach zbóż czy tłustych rybach.

bEJDEZRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Nievolska
9 miesięcy temu
W sumie to wszystko dobrze też odpowiada na usuwanie cellulitu :D Tylko jeszcze dodać masaże, peelingi i pielęgnację kosmetykami pokroju vialise lifting effects i masuje wszystko jak ulał.
Zdrowitek
10 miesięcy temu
Ponoć wątroba lepiej funkcjonuje podczas onanizmu, tak przunajmniej uważa mój proboszcz.
ABC
10 miesięcy temu
Od dawna wiadomo, że papierochy i alkohol, a także tłuste żarcie szkodzą wątrobie. Wystarczy przestawić się na właściwą dietę i problem marskości wątroby znika i taka jest prawda. Naprawdę można żyć bez używek, a nawet warto zastanowić się, że dla zdrowia warto właściwie się odżywiać i to jest prawda stara, jak świat, tylko trzeba się po prostu zastanowić, co zrobić dla siebie samego, aby pozbyć się nadwagi i być zdrowym, póki jest jeszcze czas.
bEJDEZRv
Jerry
10 miesięcy temu
A ja tam wam mówię że picie to też jest życie.
SATAN
10 miesięcy temu
Maupi eksperci odkryli, że alkojol niszczy wątrobę! Brawo!
Gun
10 miesięcy temu
Nie jeść,nie pić to jak tu żyć.
DZIDZIUŚ
10 miesięcy temu
To Amerykę odkryliście, zdrowa dieta, aktywność fizyczna i wysypianie się to droga do unikania 90% chorób, unikanie wódy i fajek to raczej rzecz oczywista....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić