Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Kobiety nie żałują seksu bez zobowiązań w dwóch przypadkach

167

Temat dość ważny, bo aż co druga zapytana żałowała ostatniej "jednorazowej" przygody seksualnej.

Kobiety nie żałują seksu bez zobowiązań w dwóch przypadkach
(iStock.com)

Naukowcy sprawdzili, jakie podejście do seksu mają mężczyźni i kobiety. Kobietom częściej przeszkadza, że spędziły noc z kimś, kogo znają zbyt krótko. Mężczyźni odwrotnie - zwykle żałują tylko wtedy, gdy przypadkowa znajomość nie zakończyła się seksem.

Kobiety naturalnie mają takie same szanse, by jak panowie cieszyć się z jednorazowej znajomości. Muszą być jednak spełnione dwa warunki. Po pierwsze, to kobieta musi wykonać pierwszy ruch. A przynajmniej tak to odebrać. Po drugie mężczyzna musi być dobry w łóżku. Z tym bywa różnie.

Psychologowie przepytali na potrzeby badania 800 osób z Norwegii i USA. Prosili o odpowiedź na pytanie "kiedy żałują seksu?". Kobietom przede wszystkim przeszkadza presja ze strony mężczyzn. Czują się swobodniej, jeżeli inicjatywa jest po ich stronie. Mężczyznom w tej kwestii było wszystko jedno. Wyniki badań opublikowano na łamach czasopisma "Personality and Individual Differences".

Większa niechęć kobiet do seksu bez zobowiązań może wynikać z ewolucyjnej przeszłości człowieka. Kiedyś kobiety bardziej ryzykowały. Po zajściu w ciążę mogłyby stracić partnera, bo ten mógłby odejść bez konsekwencji. To kobiety zostawały z dzieckiem – mówi dr Leif Edward Ottesen Kennair z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii.

Oczywiście, czasami i mężczyźni żałują seksu bez zobowiązań. Problem tego rodzaju istnieje jednak tylko dla jednej trzeciej zapytanych. Najczęściej sprowadzał się do niezadowolenia z "niekompetentnej seksualnie” partnerki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić