Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|

Niszczy tarczycę, zwiększa ryzyko groźnego nowotworu. Szokujące wyniki badań

90
Podziel się:

Popularny napój roślinny może zwiększać ryzyko groźnego nowotworu. Wszystko przez fitoestrogeny, których działanie przypomina ludzkie estrogeny.

Napój sojowy zawiera fitoestrogeny, których działanie przypomina ludzkie estrogeny
Napój sojowy zawiera fitoestrogeny, których działanie przypomina ludzkie estrogeny (Getty Images)

Kobiety zmagające się z chorobami tarczycy lub starające się o dziecko powinny unikać napoju sojowego jak ognia. Fitoestrogeny zaburzają prawidłowe funkcjonowanie układu endokrynnego. Mogą też powodować zaburzenia płodności u kobiet.

Ostatnie badania po raz kolejny potwierdziły szkodliwy wpływ soi na organizm człowieka. Kobiety podzielono na dwie grupy. Pierwsza z nich nie zmieniła diety, kobiety z drugiej grupy przyjmowały 60 g napoju sojowego każdego dnia. Okazało się, że już po zaledwie czternastu dniach u kobiet z drugiej grupy nastąpić wzrost komórek nabłonkowych w piersiach. To właśnie one są głównie odpowiedzialne za powstawanie komórek nowotworowych.

Zostało również udowodnione, że produkty z zawartością soi zaburzają funkcjonowanie tarczycy i mogą doprowadzić do jej niedoczynności. Do uprawy soi bardzo często stosowany jest Roundap – toksyczny środek chwastobójczy zawierający glifosat, który jest substancją kancerogenną.

Warto jednak wiedzieć, że soja i suplementy z jej zawartością są zalecane podczas menopauzy. Wtedy w organizmie kobiety brakuje estrogenów, a soja pomaga wyregulować ich poziom.

Napój sojowy nie powinien regularnie gościć w diecie ani mężczyzn, ani kobiet. Znajdziemy w nim bowiem karagen, który może doprowadzić do zgagi, a nawet do zapalenia żołądka. Napój sojowy zawiera również kwas fitynowy, który utrudnia wchłanianie cynku, magnezu, wapnia i żelaza. Dodatkowo to źródło cukru, soli i bardzo często też chemicznych konserwantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(90)
Ewa
2 miesiące temu
A jescze niedawno propagowana jako zdrowa najlepsza zamiast mięsa..kotlety sojowe, kurczak sojowy itp to samo z margaryną
Rodak
5 miesięcy temu
Japończycy jedzą soje i żyją najdłużej na swiecie
garbanzo
5 miesięcy temu
Prawda jest taka,iż dzisiejsza soja oraz produkty w których się znajduje jest modyfikowana i pochodzi z Ameryki...jest szkodliwa. Najlepiej zastępować ją fasolą,soczewicą lub cieciorką.Nie jem mięsa od 30 lat i nie kupuję też soi oczywiści świadomie, nie uniknę jej w niektórych produktach...i żyję i jestem zdrowa.
esto
5 miesięcy temu
nie sobie tylko soji. przepraszam
Życzę zdrowia
6 miesięcy temu
Nalezy dopisac że roundap stosowany jest przy produkcji zbpża a szczególnie kaszy . W niektórych krajach jest zakazany ale w Polsce pseudo experci pozwalaja na jego stosowanie bo trzeba utrzymac rynek zbytu dla zachodnich koncernów.
Vicit
6 miesięcy temu
Japończycy jedzą tonami miso, tofu, olej sojowy i sos sojowy, natto...wszystko z soi. I jakoś nie umierają na raka tarczycy ... ani nie są bezpłodni.
aQQ
7 miesięcy temu
Soja, zmodyfikowana genetycznie JEST W KAŻDYM PRODUKCIE SPOŻYWCZYM !!!!! Abo jak wypełniacz, albo jako zagęszczacz. Eufemistycznie nazywana "białkiem". Nie da się przed nią uciec niestety.
Mg-42
7 miesięcy temu
Kolejny cudowny "EKOLOGIC" okazuje się zagrożeniem.Następny to "fit for 55" z jego powodu Nastąpi zagłodzenie świata
homo sapiens
7 miesięcy temu
pozamykać uczonych , zlikwidować szkoły, uczelnie ,kościoły, powrócić do natury jak za czasów kamienia łupanego - to jest jedyne lekarstwo na uzdrowienie ludzkości.
marekplochock...
7 miesięcy temu
Soja jako zamiennik białka jest bardzo szkodliwa a ten napój sojowy to trucizna z opóźnionym działaniem. Nawet zwierzęta które są karmione soją są narażone na choroby które mogą szkodzić zdrowiu człowieka. Zwierzęta muszą być karmione zbożami na przykład kukurydzą lub produktami roślinnymi ale nie soją. Soja dla organizmów żywych to niebezpieczeństwo.
Ina
7 miesięcy temu
Wszystkie zmiany i unowocześnienia to prosta droga do depopulacji ,unicestwienia i końca życia na Ziemi,
Marion
8 miesięcy temu
Teraz sie okazuje, ze wszystko szkodliwe i rakotworcze! Wiec, co jesc?
krzysiek
9 miesięcy temu
Jak sie nie pije całego kartonu codziennie to nic nikomu nie będzie. Wystarczy znać umiar albo po prostu pić napoje z innych roślin, jak owsiane czy migdałowe. O mleku i mięsie można powiedzieć wiele gorszych rzeczy. Więc oranie wegan średnio wyszło
Krzysiek
9 miesięcy temu
Zdecydujcie się jak to jest, bo w nagłówku jest że ZWIĘKSZA, ale w leadzie że jednak tylko "może zwiększać" ryzyko. Te "ostatnie" badania, nigdzie nie podlinkowane, odbywają się już od lat 90 zeszłego wieku. Wiele z tego co jest tutaj zawarte to wróżenie z fusów i nie ma konkluzywnych dowodów. Wystarczy miec umiar i żywić się czymś wiecej czy soją i napojami sojowymi. Domyślam się, że jakiś producent mleczarski rzucił groszem by powstał ten artykuł, ale chce również wszystkim przypomnieć, zanim zaczną demonizować dietę wegańską że wszyscy sie pozabijają, napoje sojowe nie są jedynymi napojami roślinnymi. Są również m.in. migdałowe, owsiane, ryżowe czy kokosowe. O mięsie czy mleku krowim można powiedzieć wiele gorszych rzeczy, więc nie ma co się tak ekscytować, że SZACH MAT WEGANIE.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić