Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Odebrać 500+ za nieszczepienie dzieci. Polacy chcą zmian

302
Podziel się:

Polacy negatywnie odnoszą się do rodziców, którzy nie szczepią dzieci. Wielu jest także za tym, by uchylającym się od profilaktyki odebrać świadczenia 500+. To wnioski płynące z najnowszego badania przeprowadzonego specjalnie dla o2.pl na panelu Ariadna.

Odebrać 500+ za nieszczepienie dzieci. Polacy chcą zmian
(East News)

Polacy mówią "dość" i chcą jak najskuteczniejszego systemu szczepień. Z badania przeprowadzonego dla o2.pl wynika, że zdecydowana większość ma negatywne zdanie o rodzicach, którzy unikają szczepień dzieci. Choć temat jest kontrowersyjny, to aż co piąty badany nie ma w tej sprawie zdania.

Czy ten pomysł pomoże w rozwiązaniu problemu? Od wielu miesięcy pojawiają się głosy, że dobrym pomysłem byłoby zabranie świadczenia 500+ tym rodzinom, które będą unikać obowiązkowych szczepień dzieci. Sprawdziliśmy, co o tym pomyśle sądzą Polacy. Co ciekawe, aż ponad co czwarty badany uchylił się od jednoznacznej odpowiedzi.

Tak odpowiedź na pytanie o 500+ kształtowała się wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej.

Polacy nie mają wątpliwości - chcą szczepić także obcokrajowców, którzy do nas przyjeżdżają. Zdecydowana większość opowiedziała się za tym, by przybyszów z krajów dotkniętych np. epidemią odry szczepić obowiązkowo tuż po przyjeździe do Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna w dniach 19 – 22 października 2018 roku przy wykorzystaniu metody CAWI na próbie 1063 dorosłych Polaków.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(302)
jedynak
4 lata temu
a gdzie sprawiedliwość w 500 +
więc
4 lata temu
Także nie dopuszczać do pracy lekarzy, którzy nie mają aktualnych szczepień.
Jaaaaa
4 lata temu
Puknij się w czoło zanim coś napiszesz. Każdy płaci masę pieniędzy co miesiąc więc nie korzysta z darmowej opieki medycznej. Nikomu nic do tego czy ktoś pali itp.
loool
4 lata temu
kończą się daty na szczepionkach w magazynach z tond te badanie opinia publicznej dno materiałem
Prawda
4 lata temu
Odebrać 500+ rodzicom nie pracującym ! Odebrać cały socjal rodzicom których dzieci mają średnią poniżej 4.0 ! Tak chce większość Polaków ! Prawda czy nie ? Ja spotykam tylko takie opinie . Tępić patologie ! Zażądać odszkodowania za każdy przypadek wystąpienia choroby przeciwko której dana osoba była zaszczepiona !
Pawel
4 lata temu
Duza czesc Polakow podobno nie czyta nawet jednej ksiazki rocznie, czasopism pewnie tez malo. Przez to nie wiedza jak kontrowersyjne sa szczepienia.
;)
4 lata temu
A świstak siedzi i zawija w sreberka. Badania na zlecenie korporacji i aptek zapewne nie mogły mieć innych wyników . Powinien być wolny wybór przecież mamy demokracje. Po co szczepić na odrę , świnkę i różyczkę ? Więcej jest powikłań po szczepieniach .
Majka
4 lata temu
Niech wrócą do pojedynczych szczepionek a nie kombajny,niech bedzie fundusz odszkodowan za powiklania poszczepienne.Szczegolowe kwakifikacje dziecka przed szczepieniem,i wolny wybór rodzic niech decyduje na co chce szczepic
Mir
4 lata temu
Takich zmian chcą Polacy którzy piszą takie artykuły na zlecenie koncernów farmaceutycznych produkujących szczepionki, PS: w połowie państw europejskich nie istnieje żaden przymus do obowiązkowych szczepień...
STEN
4 lata temu
Jestem za przymusowym szczepieniem wszystkich - nie tylko dzieci, ale przede wszystkim dorosłych. Jako pierwsi niech się publicznie na wizji zaszczepią politycy, lekarze, cały personel medyczny i szkolny.
azbest
4 lata temu
Dziś pozwolisz na wstrzyknięcie sobie szczepionki, jutro zmuszą cię do wszczepienia chipa RFID.
stan
4 lata temu
Ty perfidny hitlerowsko-niemiecki portalu. Napisz może jaki kalendarz szczepień obowiązuje w twojej ojczyźnie i uzasadnij dlaczego w polsce jest tyle obowiązkowych szczepień a u germanów o połowę mniej ?
lion
4 lata temu
Dzieci są z miłości rodziców a nie dla 500 + !!!!!!!!!!!! Niech sobie biorą te pieniądze i dadzą je rodzicom którzy szczepią swoje dzieci na ich leczenie.
Róża
4 lata temu
A zabierajcie wszystkie socjale i się odpierd....!!!!! Niech każdy zajmie się swoim ciałem, swoimi dziećmi i swoimi sprawami!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić