Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Oto, jak często powinno się myć włosy

55

Codzienne mycie włosów to według specjalistów zdecydowanie za często.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Shutterstock.com, shutterstock.com)

Im dłuższe włosy, tym rzadziej powinno się je myć. W przypadku kobiet o naprawdę długich włosach wystarczy to robić dwa razy w tygodniu. Częstsze używanie szamponu prowadzi do tego, że skóra głowy będzie się przetłuszczać. Osoby z krótszymi fryzurkami też nie muszą ich myć dzień w dzień. Warto zrobić przynajmniej 24 godziny przerwy.

Organizm sam sobie poradzi. Często sami jesteśmy sobie winni przetłuszczających się włosów. Właśnie zbyt częsta pielęgnacja powoduje, że skóra głowy przestaje naturalnie regulować ilość łoju - informuje mirror.co.uk.

Nie myj włosów codziennie. No chyba, że jesteś po treningu na siłowni albo po wizycie w bardzo zakurzonym miejscu - radzi Cerys Matthews, specjalistka cytowana przez dziennik.

Gwiazdy też tak robią. Furorę w sieci wywołała ostatnio Brie Larson, znana m.in. z filmu "Pokój", która kilka dni po rozdaniu Złotych Globów opublikowała swoje zdjęcie w tej samej fryzurze. Jej fotka udowadnia, że przyzwyczajony do niezbyt częstego mycia włosów organizm świetnie radzi sobie w tej sytuacji.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić