aktualizacja 

Prosty test obrazkowy. Dowiedz się, kim naprawdę jesteś

25

Prosty test zdradzi, czy jesteś bardzo surowym perfekcjonistą, z którym ciężko pójść na kompromis, czy jednak nie przywiązujesz zbytniej wagi do szczegółów. Chcesz widzieć więcej? Sprawdź się!

Prosty test obrazkowy. Dowiedz się, kim naprawdę jesteś
(Getty Images)

Spójrz na obrazek. Przedstawia kota i mysz. To, jakie zwierzę zobaczysz jako pierwsze, ujawni, jaki jest sposób twojego myślenia.

Osoby, które w pierwszej kolejności zauważyły kota, nie są typem diabolicznego perfekcjonisty.

Nie skupiają się one na drobiazgach, potrafią przymknąć oko na niedoskonałości, liczy się dla nich przede wszystkim efekt końcowy, ogólny. Są to osoby kreatywne, pewne siebie i optymistyczne. Przez życie idą z uśmiechem na twarzy i nie boją się podejmować nowych wyzwań. Są to pełni wyobraźni marzyciele, dzięki czemu mogą w życiu osiągnąć naprawdę wiele. Nie zważają na drobne niepowodzenia, a gdy upadną, szybko otrząsają się z porażki i idą dalej.

Zobacz także: Czy na pewno do siebie pasujecie? Test dla par(https://www.o2.pl/quiz/kobieta/6621545939105921/start)

Osoby, które na pierwszy rzut oka dostrzegły na ilustracji mysz, to z kolei urodzeni perfekcjoniści.

Gdy na swojej drodze napotkają przeciwności, czy doświadczą porażki, ich pewność siebie może legnąć w gruzach. Z kolei czują się pewnie, gdy trzymają się listy wytycznych i mogą ją realizować krok po kroku. Dla nich najważniejszy jest szczegółowo opracowany plan działania. Nie traktują życia w sposób holistyczny, wolą skupiać się na szczegółach. Ludzie ufają takim osobom, gdyż nie podejmują ryzyka i wybierają sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Dla nich wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Osoby z ich otoczenia, choć im ufają, to jednak nie oznacza to, że zawsze czują się w ich towarzystwie bezpiecznie - szczególnie w pracy. Ci perfekcjoniści często w swoim postępowaniu są jak surowi sędziowie. Zauważą najdrobniejsze uchybienia, gorzko je ocenią - tak, aż osoba, która do nich dopuściła, w mig poczuje się gorzej, a jej samoocena spadnie na dno. Są niezwykle drobiazgowi i kłótliwi. Nie chcą iść na kompromisy, a wszystko, co było przez nich zaplanowane, ma być zrobione dokładnie tak, jak sobie zażyczyli.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, co zauważyłeś na obrazku jako pierwsze, każdy z nas myśli i działa inaczej i to czyni nas wyjątkowymi. Jedni uważają, że (dosłownie) diabeł tkwi w szczegółach, inni że to całokształt jest najważniejszy. Dlatego nie można wskazać, że któryś ze sposobów podejmowania prze nas decyzji jest lepszy lub gorszy.

Oczywiście powyższy test należy traktować z przymrużeniem oka. Prawdziwy test osobowości może zostać przeprowadzony jedynie przez wykwalifikowanego psychologa. Nie da się go też przeprowadzić tak łatwo, bo często, aby poznać czyjąś osobowość, trzeba obserwować tę osobę przez długi czas. Zwykle psychoterapeuta potrzebuje do tego nawet kilku sesji w gabinecie.

Autor: KKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić