Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Rośnie liczba molestowanych. Zobacz, ile osób w Polsce pada ofiarą

53
Podziel się:

Niezależnie od płci Polacy padają ofiarą molestowania. Najczęściej dochodzi do niego w pracy. Wyniki ostatniego sondażu szokują skalą problemu.

Rośnie liczba molestowanych. Zobacz, ile osób w Polsce pada ofiarą
(iStock.com)
  • Co dziesiąta Polka przyznaje, że była molestowana. W takiej samej sytuacji znalazło się 7 proc. mężczyzn. Jeśli spojrzeć na dane sondażu "Rzeczpospolitej" bez podziału na płeć, okaże się, że molestowanych było łącznie 8 proc. badanych.

Częściej bycie ofiarą molestowania seksualnego deklarują osoby w wieku 25-34 lat (10 proc.), o wykształceniu zasadniczym zawodowym (15 proc.), o dochodzie od 2000 do 3001 zł (13 proc.) oraz mieszkańcy największych miast (13 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Zobacz także: Zobacz także: Torbicka o wpływie #metoo na przemysł filmowy: Hollywood to dżungla

Problem jednak w tym, co uważamy za molestowanie. Dla jednych bycie jego ofiarą oznacza gwałt. Inni pod tym pojęciem rozumieją przemoc symboliczną - obraźliwe uwagi lub nacechowane seksualnymi podtekstami wypowiedzi.

W Polsce rośnie liczba spraw o mobbing i molestowanie w pracy, choć tylko promil zostaje ujawniony lub nagłośniony. Zdaniem ekspertów problem dotyczy praktycznie wszystkich środowisk, ale sprawy rzadko wychodzą na jaw - dodaje "Rzeczpospolita".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić