Z pozoru to mili ludzie. Szczegół, po którym poznasz socjopatę

37

Socjopaci to osoby antyspołeczne, egocentryczne, pozbawione empatii, cierpiące na zaburzenia osobowości. Tego rodzaju ludzie potrafią jednak sprytnie ukryć swoje zamiary i zmanipulować drugą osobę. Dowiedz się, jak rozpoznać socjopatę.

Socjopata - jak go rozpoznać?
Socjopata - jak go rozpoznać? (Getty Images)

Jak rozpoznać socjopatę?

Człowiek o osobowości socjopatycznej zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy ze swojego zaburzenia psychicznego lub potrafi je skutecznie ukrywać. Taka osoba ma problem z odróżnieniem dobra od zła, bywa impulsywna, brutalna i szorstka. Socjopaci w życiu nie kierują się moralnym kodeksem, raczej chcą wykorzystać innych ludzi i sytuacje dla swoich zamierzonych celów.

Kolejną cecha socjopatów jest notoryczne mijanie się z prawdą i oszukiwanie innych. Na początku taki człowiek wydaje się szczery i przyjazny, jednak w rzeczywistości jest podstępny i fałszywy.

Potrafi zyskać sympatię i zaufanie, a potem wykorzystać czyjąś naiwność. Nie dręczą go żadne wyrzuty sumienia, donosi na swoich współpracowników, wszczyna intrygi i wprowadza zamieszanie bez jakichkolwiek skrupułów. Socjopaci często prowadzą podwójne życie, zdradzają swoich partnerów życiowych i manipulują nimi.

Socjopaci nie potrafią utrzymać stałej pracy, często toczą wojnę ze swoimi pracodawcami. Borykają się z problemami finansowymi i popadają w długi.

Kolejnym problemem socjopatów jest agresja. Często sobie z nią nie radzą, szybko się denerwują i łatwo ich wytrącić z równowagi. Stosują przemoc psychiczna i fizyczną wobec bliskich. Niszczą drugie osoby i na dłuższa metę nie potrafią zbudować dobrej relacji w związku.

Autor: KKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić