Zakazany w USA. W Polsce wielu uważa, że to zdrowy przysmak

68

Wydaje się, że wybór artykułów spożywczych w Stanach Zjednoczonych jest praktycznie nieograniczony. Są jednak takie produkty, których w USA nie kupimy. Sprawdź, które produkty spożywcze są zakazane w Stanach Zjednoczonych i dlaczego.

Haggis to przysmak, który ma swoich fanów również w Polsce
Haggis to przysmak, który ma swoich fanów również w Polsce (Getty Images)

Kinder Niespodzianka

Ten niemiecki czekoladowy przysmak w kształcie jajka z zabawką-niespodzianką w środku uwielbiają wszystkie dzieci. W USA jednak sprzedaż tego produktu jest zakazana. Zakaz związany jest z ustawą o żywności, lekach i kosmetykach z 1938 r., która zabrania sprzedaży słodyczy z przedmiotami umieszczonymi w środku. Głównym powodem tego zakazu jest ryzyko, że dziecko może zadławić się tym właśnie niespodzianką.

Czytaj także: tu wstaw treść

Haggis

Ten słynny szkocki pudding, którego składnikami są podroby i inne dodatki, został zakazany w USA w 1971 r. Stało się tak głównie przez płuca owcy, które zawiera ta potrawa. Płuca są zakazane jako produkt spożywczy w Stanach Zjednoczonych i potrawy z nich nie mogą być ani wytwarzane, ani importowane.

Surowe niepasteryzowane mleko

Sprzedaż niepasteryzowane surowego mleka jest zakazana w Stanach Zjednoczonych. Centers of Disease Control and Prevetion stwierdziło że surowe mleko, może spowodować biegunkę, wymioty, a nawet doprowadzić do zgonu. Poza tym surowe mleko może przenosić niebezpieczne bakterie: Salmonellę, listerię oraz E.coli.

Kawior beluga

Ten ekskluzywny smakołyk pochodzi z ikry stuletnich białych jesiotrów z Morza Kaspijskiego. Jest to jedna z najdroższych potraw na świecie, bo 30 g tego rarytasu kosztuje 220 dolarów. W USA jego sprzedaż jest zakazana od 2005 roku, z powodu nadmiernego połowu zagrożonego wyginięciem gatunku ryb.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić