o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

1200-letni tekst zarzuca kłam Biblii

368
Podziel się

Powstały przynajmniej 1200 lat temu egipski tekst twierdzi, że Jezus był istotą zmiennokształtną. Przybierając dowolną formę mógł uciec z krzyża i ukryć się przed rzymskimi żołnierzami.

1200-letni tekst zarzuca kłam Biblii
(Pixabay.com)
bDUarjKd

To najbardziej absurdalna wersja biblijnej historii, jaką przeczytacie. Niedawno odszyfrowany, napisany w języku koptyjskim tekst sugeruje, że Poncjusz Piłat zjadł kolację z Jezusem dzień przed jego ukrzyżowaniem i zaproponował oddanie w własnego syna w miejsce Chrystusa. To wtedy Syn Boży miał zdradzić się, że wie jak uciec prześladowcom zmieniając wygląd.

Egipski autor przekonywał, że Jezus mógł przyjąć dowolną formę. Tekst mówi, że czasem dosłownie znikał. W innym miejscu cytuje świadków twierdzących, że mógł zmieniać wiek i kolor skóry, stając się białym, czerwonym czy żółtym.

Słynny pocałunek Judasza nie był przypadkowy. Biblijny zdrajca został poproszony po prostu o wskazanie Jezusa ukrytego pod inną postacią - informuje express.co.uk.

bDUarjKf

Nikt w czasach gdy powstał ten tekst nie mógł w niego uwierzyć. Historycy przekonują, że pewnie sam autor miał tego świadomość. Rozszyfrowane papirusy znajdują się dziś w dwóch w amerykańskich muzeach: Morgan Library & Museum oraz Museum of the University of Pennsylvania.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUarjKG
KOMENTARZE
(368)
cvq
4 lata temu
stając się białym, czerwonym czy żółtym. A zielonym nie?
Gość
4 lata temu
Kto jeszcze wieży w te bzdury
jech
4 lata temu
brednie
bDUarjKH
to ja
4 lata temu
Dziękuję Ci Jezu , Który będąc Bogiem , chciał być Człowiekiem . Żyjąc na ziemi doświadczyłeś zwyczajnej ludzkiej biedy , ciężko pracując na chleb , żeby nikt potem nie mówił , że Bóg nie rozumie szarej codzienności , tego , że czasem brakuje do "pierwszego" , że sąsiadka obmówiła , że przyjaciele zostawili wtedy , gdy najbardziej są potrzebni . Dziękuję Ci Jezu za to , że jasno wskazałeś , gdzie jest Dobro , a gdzie jest zło . Dziękuję Ci za to , że gdy odchodzę , wiem , do czego mam wrócić , gdzie est Prawda . Dziękuję Ci za to , że gdy wracam , Ty czekasz na mnie i nie witasz mnie z pretensjami , bo wiesz , że ja wiem , gdzie był błąd i to wystarczy , tylko autentycznie cieszysz się z mojego powrotu . Dziękuję Ci za to , że masz zrozumienie dla mojej słabości i po raz siedemdziesiąty siódmy znów mnie przygarniasz . Ty jeden nie zmieniasz swojego programu , swoich obietnic , wiem , że mogę zawsze się na Tobie wesprzeć .
obywatel
4 lata temu
Każda wiara to bzdury rozsiewana przez cwaniaków dla kontroli i żerowania ze społeczeństwa
Najnowsze komentarze (368)
picadoor
4 lata temu
Biblia spisywana była na przełomie 1600 lat, pierwsze wzmianki o Chrystusie mają miejsce 1550 lat p.n.e. Jesli dodamy do tego epokę n. e. wychodzi ok 3600 lat temu! Po drugie Egipt ZAWSZE był w opozycji do Izraela, a to z powodu PRZYMUSZENIA do zwolnienia wszystkich niewolników pochodzenia izraelskiego. Egipt musiał być dość brutalnie do tego przymuszony, bo nie chciał tego zrobić dobrowolnie. Po narodzeniu się nowego państwa żydowskiego stracił na znaczeniu. Ponadto w Egipcie znane były formy kultów ściśle związane z magią i okultyzmem. A to z kolei tłumaczy brednie jakie często wywodzą się z kutury starożytnego Egiptu. Jeśli więc ktoś chce wierzyć w kolejne "sensacyjne" odkrycie BEZ dokładnego sprawdzenia (no bo komu się chce grzebać w historii) to nikt mu tego nie zabrania. Tyle tylko, że to jest na zasadzie: nie lubię fasolowej - a jadłeś ją? Nie, bo nie lubię. I tak jest z przyjmowaniem każdej bzdury - sprawdziłeś czy to prawda? Nie, ale po co, przecież tu napisali.
Kresek
4 lata temu
...i co w tym dziwnego. Przecież był bogiem. Znikał! Wchodził przez zamknięte drzwi! Gdyby nie decyzja Boga Ojca pewnie uciekł by z krzyża, ale nie było mu wolno. Ot taki układ między bogami. Zmiana wyglądu, przy tym, to drobnostka. Żadna sensacja.
Niezalezny
4 lata temu
Zawartosc biblii zostala "okreslona" i "wlasciwie" przetlumaczona przez Sobor Trydencki tak, jak i wersja angielska (King James), ktora zostala przetlumaczona "zgodnie" z wiara Kosciola, aczkolwiek protestanckiego, na pretensje Purystow. Wszystko to jedna bujda podana ludziom, ktorych chce sie kontrolowac tym w co wierza, bo ten ktory kontroluje to w co wierza ludzie, ma wladze.
max
4 lata temu
Głupota ludzka nie ma granic.
maciek
4 lata temu
Co ty bredzisz, czy ty wiesz co to jest Biblia?
polok
4 lata temu
Co te żydowskie lewactwo jeszcze wymyśli. Do jakich kłamstw jesteście jeszcze zdolni.
Andrzej
4 lata temu
był Bogiem mógł wszystko
Faja
4 lata temu
To sa Egipskie bajki i ciemnota ale o bandziorach egipskich nic nie pisalo
bDUarjKz
SAD
4 lata temu
W religii nie liczy się to czy to prawda, ale liczy się to jak religia wpływa na mentalność społeczną. To tak jak z dziećmi, wierzą w św. Mikołaja i mają radochę, ale z czasem przestają ale coś z tego pozostaje w charakterze osoby. Dzieci za pomocą religii uczą się dobrego wzorca rozwoju społecznego. A uczenie człowieka w późniejszym wieku etyki jako dziedziny życia ma bardzo słabe wyniki, i są to zazwyczaj dzieci ateistów, < dodam że ci co przeszli z mp.katolicyzm na ateizm jeszcze nie zniszczą narodowości, ale następne pokolenie już tak, bo brak w nich dobrego etycznego zachowania społecznego, które niszczy społeczeństwa. Katolik przestaje wierzyć, ale pozostaje etyczny wzorzec który jest w miarę dobry. Więc nawet nie wierzący powinien wpajać dzieciom religijny bełkot, który z czasem one odrzucą, ale pozostaną etyczne wzorce zachowania, tak jak u rodziców. Poczytajcie trochę jak religia wpływa na społeczeństwo, jest to na socjologi.
lim
4 lata temu
słyszę tu chichot lucyfera i co jeszcze będa chcieli wcisnąć ludziom aby podważyć wiarygodność Pisma Św.
mm
4 lata temu
W tamtych czasach też byli fantaści jak Maciarewicz....
olo
4 lata temu
co jeszcze naród przez Boga wyklęty za pakt z Szatanem wymyśli by zniszczyć chrześcijaństwo?
sruututu
4 lata temu
bzdura ot co
A
4 lata temu
CO JESZCZE WYMYŚLI DIABEŁ MASAKRA.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić