Dagmara Smykla
|
aktualizacja

13-latka osłoniła ciałem niemowlę. Jest w ciężkim stanie

94 reakcje
0
0
94
Podziel się

13-letnia dziewczynka została okrzyknięta bohaterką na Wyspach. Nastolatka zareagowała błyskawicznie, kiedy do jej domu w Irlandii Północnej wtargnęła grupa uzbrojonych mężczyzn. Dzięki odwadze nastolatki niemowlę wyszło z napadu bez szwanku.

13-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Własnym ciałem zasłoniła niemowlę przed atakiem uzbrojonych mężczyzn.
13-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Własnym ciałem zasłoniła niemowlę przed atakiem uzbrojonych mężczyzn. (East News, @forthestre/Media Drum)

Rodzina bohaterskiej dziewczynki wciąż nie może wyjść z szoku. Do domu na Trasna Way w irlandzkim miasteczku Lisnaskea wtargnęła grupa mężczyzn. Nie wiadomo, ilu dokładnie było napastników. Każdy z nich był uzbrojony w maczetę.

Wieczorem w domu była tylko kobieta, nastolatka i niemowlę. Na widok uzbrojonych napastników 13-latka rzuciła się, żeby własnym ciałem osłonić 11-miesięcznego siostrzeńca. Mężczyźni maczetami poważnie ranili nastolatkę i 41-letnią kobietę, ale w czasie krótkiego ataku nie udało im się choćby drasnąć niemowlęcia.

13-letnia dziewczynka doznała poważnych ran kłutych i została zabrana do szpitala, gdzie pozostaje w krytycznym, ale stabilnym stanie - informuje Keith Monaghan z policji w Irlandii Północnej.

Rodzina okrzyknęła nastolatkę bohaterką. Elizabeth Joyce, 41-letnia krewna dziewczynki, podkreśla, że niemowlę niewątpliwie nie przeżyłoby ataku, gdyby nie jego bohaterska ciocia. Sama 41-latka została ranna w sobotnim ataku, ale już opuściła szpital. "To jest coś, czego nigdy nie zapomnimy" - powiedziała w rozmowie z BBC.

To musiało być przerażające doświadczenie dla pokrzywdzonych osób, a my jesteśmy zdeterminowani, aby schwytać ludzi za nie odpowiedzialnych - powiedział Keith Monaghan.

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie próby zabójstwa. Nie wiadomo na razie, jakie mogły być motywy przerażającego ataku ani kto był jego głównym celem. Irlandzka policja równolegle bada kilka wątków tej sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

94
0
0
KOMENTARZE
(94)
Mariusz
2 miesiące temu
Maczety - ulubiona broń inżynierów lekarzy i prawników z Bliskiego Wschodu!
Oponent
2 miesiące temu
Czyzby o hebanowym kolorze skóry? Jak sprawcami byliby mężczyxni np. z Irlandii, Anglii nie daj Boże - z Polski zaraz krzyczeliby o ihc narodowości. A tu - cisza... Jakże wymowna...
swoj
2 miesiące temu
to musieli byc goscie zaproszeni przez andzele
tfffu
2 miesiące temu
Hmmm, ciekawe jaka nacja lubuje się w obsłudze maczety... Może niech policja zadzwoni wieczorem do wróżki a ona ułoży tarocika i im powie cóż to za nacja?!
tedewe
2 miesiące temu
Nie wiadomo jakie były przyczyny ataku na kobietę? To ja wam powiem - maczety + kobiety + islam = morderswto honorowe. Niech już nie udają, że owymi "rodowitymi Brytyjczykami z maczetami" nie byli imigranci z Afryki czy Turcji....
Najnowsze komentarze (94)
gegerg
4 dni temu
Czy jakaś grupa wolontariuszy będzie chciała przywracać tych od maczet społeczeństwu? Dwoje takich zginęło gdy jeden nie chciał być przywracany, wolał pobiegać po mieście z maczetą.
Xxx
2 miesiące temu
Sniadwi winni i tyle , wyłapać , wykastrować. , odesłać , takie ABC normalizacji
Anka
2 miesiące temu
Jak czlowiek może cos takiegu zbobic drugiemu?? i to jeszcze dziecku, w głowie się nie mieści jakie panuje bestialstwo
Ania
2 miesiące temu
Dzielna Cyganeczka! Błyskawicznie zorientowała się że to konflikt klanów i krzyk nie pomoże, zamiast histeryzować działała najlepiej jak zdołała. Cokolwiek by nie powiedzieć, Cyganki chronią dzieci, choć może do ich higieny i edukacji nie przywiązują wagi. Ale jak trzeba, to i życiem zaryzykują.
Zagłoba
2 miesiące temu
Ciekawym wielce, kto ich ich tak ubogacił?
磨具
2 miesiące temu
得啦
Jacek
2 miesiące temu
Powszechny dostęp do broni i odstrzelić synów na miejscu !
xsdcfv
2 miesiące temu
Pewnie chcieli ubogacić kulturowo napadniętą rodzinę. Oczywiście najście z maczetami to już teraz norma w Irlandii. Ciekawe tylko skąd była ta grupa jak myślicie?
dex
2 miesiące temu
Irlandzka dżungla szybko zarasta, jakoś muszą się przemieszczać
Kolo
2 miesiące temu
Jakie zwierzę atakuje dziecko maczetą....masakra jakaś...
Polak
2 miesiące temu
ten świat zaczyna być chory ! jak można z maczetą na dziecko 13 letnie . kara śmierci powinna być!
Marii
2 miesiące temu
To nie ten artykuł....
Mari
2 miesiące temu
To nie ten artykuł...
df
2 miesiące temu
Kibole z Krakowa?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić