Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

31 dzieci padło ofiarą toksycznych gąsienic w Berlinie

26
Podziel się

Toksyczne gąsienice korowódki zaatakowały 31 dzieci, które były na szkolnej wycieczce w wodnym placu zabaw w dzielnicy Plänterwald w Berlinie.

Thaumetopoea processionea
Thaumetopoea processionea (iStock.com)
bEDSlNdx

U dzieci pojawiły sie silne reakcje alergiczne i wysypka. Na początku podejrzewano, że powodem była skażona woda na placu zabaw. Jednak badania to wykluczyły.

Okazało się, że objawy, które wystąpiły u dzieci, to reakcja na kontakt z trującymi włoskami gąsienicy korowódki. Z powodu wysokich temperatur Niemcy nawiedziła plaga tych niebezpiecznych owadów. Ich małe, trujące włoski, często są roznoszone przez wiatr i wywołują silne podrażnienia u ludzi i zwierząt.

Plac zabaw, na którym korowódki zaatakowały dzieci, zamknięto. Władze nie są w stanie zagwarantować skutecznego zwalczenia owadów, dlatego miejsce zostanie otwarte dopiero, gdy wszystkie gąsienice przepoczwarzą się w motyle - podaje "Berliner Zeitung".

bEDSlNdz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Wstrząs anafilaktyczny po ukąszeniu
bEDSlNea
KOMENTARZE
(26)
Myśliwy
2 lata temu
Thaumatopoea processionea. Poluję na nią od jakiegoś czasu. Nie mam w zbiorze. Ale w tym roku to się zmieni :-)
freyikari
2 lata temu
"Władze nie są w stanie zagwarantować skutecznego zwalczenia owadów, dlatego miejsce zostanie otwarte dopiero, gdy wszystkie gąsienice przepoczwarzą się w motyle" W Polsce to je motaczami płomieni zwalczano...
cadyk
2 lata temu
to te wasze ,,nieroby imigranci,, zaczęły się myć ha ha
bEDSlNeb
Bump
2 lata temu
Powolutku powolutku, a ziemia sama się wyczyści z choroby zwanej cywilizacją. Roztopienia lodowców, wybuchy wulkanów, ruchy tektoniczne, tsunami i tornada. Szkoda wystarczyło szanować otaczający nas świat
Hans
2 lata temu
Niech "złota pani" odeśle je wraz z muzułłmanami na bliski wschód i do Afryki.
sdd
2 lata temu
Afryka dzika....
Tamar
2 lata temu
Idę wydoić krowę.bedzie świeże mleczko
tir
2 lata temu
Hmm, kleszcze afrykańskie, różne choroby tropikalne, teraz te gąsienice. Ciekawe skąd to się w Niemczech wzięło ? Tylko ni mówcie że to ptaki przyniosły. Raczej na pontonach to wszystko przypłynęło razem z inżynierami u lekarzami haha
jerek
2 lata temu
mają parzydełka po to by dzieci je nie męczyły
Włoch
2 lata temu
Włoski ogolić
Oczy
2 lata temu
Ciekawe, czy one w ogole wiedzialy, ze atakuja :-) Mnie zaatakowaly dzisiaj pokrzywy, jak przechodzilem kolo plotu sasiada. Atak odparlem z nieznacznymi stratami w ludziach i sprzecie.
the_marcin
2 lata temu
Gąsienice nie atakują, bo nie są do tego zdolne. Reakcję alergiczną wywołują włoski na ich ciałach i jak widać jest to skuteczna strategia obronna, skoro nawet najbardziej destruktywny gatunek na Ziemi pozostawił je w spokoju.
Sylwia
2 lata temu
Coraz głupsze te artykuły.
bEDSlNdT
gf
2 lata temu
Tak, te gąsienice rzuciły się na dzieci i ścigały je ulicami Berlina. Kilkoro zaryglowało się w budynkach. Jednak te, które nie zdążyły zostały obrzucone trującymi włoskami. Policja ostrzega, że już wiele zwierząt zostało napadniętych przez te gąsienice. Po przepoczwarzeniu motyle przenoszą gąsienice i zrzucają na ludzi oraz zwierzęta. W Berlinie jest chaos. Sparaliżowana została komunikacja. Gąsienice opanowały wodociągi i elektrownie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić