o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

33. równoleżnik. Przyciąga zagadkowe wydarzenia?

25
Podziel się

Tajemniczy 33. równoleżnik nie cieszy się najlepszą sławą. W jego okolicach z niewyjaśnionych powodów doszło w historii do wielu katastrof. Przypadek?

33. równoleżnik. Przyciąga zagadkowe wydarzenia?
(Enigma)
bDTVWpqZ

Na „równoleżniku śmierci” znajduje się również wiele kluczowych miejsc związanych z najważniejszymi religiami świata. Na tej szerokości geograficznej często dochodzi również do obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Dlaczego właśnie ten równoleżnik tak się wyróżnia?

W jego okolicach odeszło wiele znanych osób. W 1945 roku z powodu udaru mózgu w swej posiadłości w Warm Springs zmarł amerykański prezydent Franklin D. Roosevelt (1882–1945). 22 listopada 1963 roku w teksańskim mieście Dallas (leżącym bezpośrednio na 33. równoleżniku!) w zamachu zginął inny amerykański prezydent – John F. Kennedy (1917–1963).

W czerwcu 1968 roku jego młodszy brat Robert Kennedy (1925–1968) został zastrzelony w hotelu Ambassador w Los Angeles, również niedaleko „równoleżnika śmierci”.

bDTVWprb
Zobacz także: Zobacz też: Niezwykłe zdjęcie z teleskopu Hubble'a. Ma 25 lat i wciąż fascynuje

Podobno tajemniczy równoleżnik przyciąga również wydarzenia związane z pozaziemskimi cywilizacjami. Wiele obserwacji UFO pochodzi właśnie z tej szerokości geograficznej. Na tym równoleżniku leży również miasto Roswell, gdzie w lipcu 1947 roku miał rozbić się nieznany obiekt. Czy rzeczywiście chodziło o statek kosmiczny? Do dziś nie udało się tego oficjalnie potwierdzić.

W amerykańskim Nowym Meksyku, rozciągającym się w okolicach 33. równoleżnika, doszło w przeszłości do wielu zagadkowych wydarzeń... Jedną z tajemnic stanu jest Pueblo Bonito - największe i najbardziej znane osiedle związane z indiańską kulturą Anasazi zostało zbudowane na planie podkowy u podnóża ogromnego trzydziestometrowego klifu.

bDTVWprh

Składało się z setek komnat i okrągłych kiv rozmieszczonych na idealnie geometrycznej siatce urbanistycznej. Ich okna i drzwi były dostosowane do kalendarza astronomicznego. Niektórzy twierdzą, że w budowie osiedla Indianom pomagali kosmici.

Z kolei na obrzeżach miasta Socorro 24 kwietnia 1964 roku policjant Lonnie Zamora (1933–2009) ujrzał przedziwny jajowaty obiekt bez okien, wokół którego krzątały się dwie małe postaci w białych kombinezonach. Z jego zeznań wynika, że postaci te wsiadły do obiektu i odleciały w nieznanym kierunku.

Ostatnią z zagadek jest niebieska dama. W pierwszej połowie XVII wieku do Nowego Meksyku dotarli misjonarze, których zadaniem była chrystianizacja miejscowych Indian. Okazało się jednak, że ci... już od dawna modlą się do Boga i czczą Matkę Boską. Twierdzili, że nauczyła ich tego pewna kobieta o mlecznobiałej pięknej skórze i twarzy, ubrana w błękitne szaty. Jak to wyjaśnić?

Jan Chałupa

bDTVWpri

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTVWprC
KOMENTARZE
(25)
Adam
2 lata temu
Jadę tam
bohater domu
2 lata temu
ja tam byłem i nie wróciłem dlatego jestem tu
pezet
2 lata temu
ja bym nic nie próbował wyjaśniać.
bDTVWprD
Ferdek Kiepsk...
2 lata temu
No bo są na świecie rzeczy o których się nawet fizjologom nie śniło
ja,
2 lata temu
masoneria
Najnowsze komentarze (25)
To bardzo pro...
2 lata temu
Jak to wyjaśnić ? Czysty przypadek ! Na 52 południku zabił się mój szwagier lewą ręką przez prawe ucho wbijając sobie nóż w plecy i po przeanalizowaniu wypadków tam zaistniałych stwierdzam że 52 południk to bardzo dziwne miejsce
rpg
2 lata temu
...a to wszystko się dzieje w Stanach Zjednoczonych... czy to przypadek ?...
ja
2 lata temu
nie jeden raz doświadczyłem
polak
2 lata temu
zastanów się gdzie i. po co żyjesz...
rexel
2 lata temu
Jak wyjaśnić? Wysłać Antosia smoleńskiego i niech powoła komisję ds. 33 równoleżnika. Ogłosić, że ta dama o białej skórze to prapraprababcia Kaczyńskich. Wszak Kaczyńscy to protoplaści narodów całego świata- każdy to wie.
Anniblond20
2 lata temu
zobacz kanał na YouTube reset film zabójcze maszyny tajemnica trzeciej wojny swiatowrj
Yhy
2 lata temu
I tak najdziwniejsza jest "kula śmierci" - wszystko co się dzieje, dzieje się na ziemi... Przypadek? Nie sądzę...
aaaaaaaaaaaaa...
2 lata temu
Żeby ten X pokazał się na szybie lub drzewie to nawiedzeni mieli by gdzie odmawiać zdrowaśki. Cud jak nic.
bDTVWprv
Bolek
2 lata temu
Ja też to znam .Tam załatwiłem swoją potrzebę ...
kpt. Arianato...
2 lata temu
To jest lądowisko służb Najwyższego Porządku. Najbliżej im jest właśnie z tego równoleżnika. Kupują na Ziemi parę surowców, w tym polski węgiel do nadprzewodników grafenowych
doutylizacji
2 lata temu
Wyslac tam popapranych i kodzastych.
blue,,
2 lata temu
Coś w tym jest..
Polsko wytrze...
2 lata temu
Czuć sprężynę katolicyzmu, bo tylko katolicy mają kult maryjny. A to jak zwykle zakamuflowany lans KK. Tylko w Polsce krążą takie baśnie, w Ameryce katolicyzm nie jest religią większościową, i tam nikt takich baśni nie opowiada.
fredi
2 lata temu
a u nas ksiadz zyje w ubostwie , mowi prawde i nie maca dzieci...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić