Natalia Bogucka|

9-latek wygrał bieg na 10 km, choć nie wiedział, że bierze w nim udział

32

9-letni Kade Lovell z amerykańskiego stanu Minnesota pomylił trasy i przypadkiem wziął udział w 10-kilometrowym biegu. Co więcej, chłopiec wygrał wyścig.

(Youtube.com, Heather Lovell)

9-latek miał biec w wyścigu na dystansie 5 km. Uświadomił sobie, że jest na złej trasie, gdy na zakręcie zobaczył znak 10 km i zorientował się, że wszyscy uczestnicy byli dorośli.

Byłem trochę zdezorientowany, ale pomyślałem: "Ok, po prostu będę dalej biec. Chcę dotrzeć do mety” - powiedział CNN Kade Lovell.

Chłopiec nie zamierzał rezygnować z wyścigu. Jego mama czekała, aż ukończy krótszy bieg i wraz z upływem kolejnych minut, coraz bardziej się martwiła. Zaczęła pytać organizatorów wyścigu i innych biegaczy, czy nie widzieli jej syna.

Kobieta rozpoczęła poszukiwania 9-latka. W końcu ktoś powiedział jej, że widział chłopca, który biegnie w wyścigu na 10 km. Matka zobaczyła syna, gdy przekraczał linię mety. Ponieważ wokół nie było innych uczestników założyła, że pozostali go wyprzedzili.

Oboje byli w szoku, gdy okazało się, że Kyde wygrał wyścig. Przebiegł 10-kilometrową trasę w czasie 48:17.4. Chłopiec nigdy wcześniej nie biegał na tak długim dystansie.

To był emocjonalny rollercoaster. Najpierw się bałam, potem byłam zła, a potem podekscytowana, gdy dowiedzieliśmy się, że wygrał - powiedziała matka 9-latka, Heather Lovell.