o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

99 lat więzienia za aborcję. Alabama uchwaliła nowe prawo

34
Podziel się

Władze Alabamy chcą, by aborcja była niemal całkowicie zakazana w tym stanie. Stanowy parlament zagłosował za przyjęciem jednego z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych.

99 lat więzienia za aborcję. Alabama uchwaliła nowe prawo
(iStock.com)
bDYQDxnV

Nawet 99 lat więzienia. Tyle groziłoby lekarzom, którzy przeprowadzili zabieg aborcji. Kobiety nie ponosiłyby konsekwencji prawnych. Lekarze, którzy aborcji nie dokonali, ale podjęli taką próbę, mogliby trafić za kratki na 10 lat.

Aborcja byłaby zakazana nawet w przypadku gwałtu. Także dziecka, które zostało poczęte na skutek stosunku kazirodczego, nie można by usunąć. Aborcja w Alabamie możliwa byłaby tylko w sytuacji, w której w trakcie ciąży wystąpiłoby poważne zagrożenie życia matki.

Mocne słowa. W tekście ustawy stwierdzono, że aborcje w USA zabiły więcej ludzi niż "Gułagi Stalina czy pola śmierci w Kambodży". Dokument poparło 25 członków Senatu Alabamy, przeciw zaś było 6. Wcześniej stosunkiem głosów 74-3 ustawę poparła także stanowa Izba Reprezentantów.

bDYQDxnX
Zobacz także: Zobacz też: Aborcje po 24. tygodniu ciąży. Lekarka zabiera głos

Przed Seantem Alabamy od rana zbierali się protestujący. "To czarny dzień dla kobiet" - tak skomentowała decyzję senatorów Staci Fox z organizacji Planned Parenthood. Cytowana przez BBC kobieta podkreśliła, że politycy w Alabamie "już zawsze będą żyć w infamii". "Sprawimy, że każda kobieta będzie wiedziała, kto jest odpowiedzialny za wprowadzenie przepisów" - dodała.

Brakuje jednego podpisu. Aby ustawa weszła w życie, podpisać musi ją jeszcze Kay Ivey, gubernator Alabamy. Należąca do Partii Republikańskiej polityk nie określiła, czy to zrobi, ale wiadomo, że jest zdecydowaną przeciwniczką aborcji.

bDYQDxod

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYQDxoy
KOMENTARZE
(34)
afrykaner
2 lata temu
taka wiocha jak kaczy dołek.
Nick
2 lata temu
Za aborcję powinna być kara min. 10 lat w więzieniu także w polsce
Angry
2 lata temu
Kto dał ludziom prawo do decyzji o tym czy ktoś ma żyć czy nie?
bDYQDxoz
senator z ala...
2 lata temu
pojada do sasiednich stanow
pisoorek
2 lata temu
wysłać jarka i zbyszka z terleckim , to zrobia porządek. Jakie 99 lat. Dajcie od razu 200 lat albo 500
kris
2 lata temu
Tam powinien ksiądz decydować haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Grzesiek
2 lata temu
Chociaż jeden kraj, w końcu. W Polsce rządzą tchórze dlatego nigdy nie zrobią tego kroku co rząd Alabamy. A szkoda.
Xbxb
2 lata temu
Kara śmierci dla gwałciciela i zakaz aborcji życia poczętego. Taka sprawiedliwość na Zachodzie a u nas?
diabeł nie za...
2 lata temu
"Ona poczęła się w miejscu morderstwa" Wysłuchajcie konferencji ks egzorcysty Piotra Glasa. Ksiądz podaje przykład opętanej dziewczyny.W trakcie egzorcyzmów szatan wyjawił przyczynę,dzięki której mógł opętać dziewczynę:"Ona poczęła się w miejscu morderstwa".Okazało się,że matka przed narodzeniem dziewczyny miała jeszcze jedno dziecko,które poprzez aborcję zostało zabite.Nikt w rodzinie o tym nie wiedział,tylko matka dziewczyny i babcia. No i jeszcze diabeł... Wpiszczie "Co szatan mówi na egzorcyzmach - ks. Piotr Glas, egzorcysta, cz. 1"
Adrii
2 lata temu
Dobrze że chociaż USA do przodu :) nasze pokolenie pokona aborcję :)
WxxX
2 lata temu
BRAWO!!
⚰️🤧
2 lata temu
Dlaczego zabraniają aborcji. Każda kobieta ma swoje zdanie i sumienie nikt na siłę nie bierze na aborcję. A potem szok sensacja dzieci porzucone na śmietnik to w kanałach i wszelkie inne tam cuda jeszcze.
Pro choice
2 lata temu
Niech się rodzą upośledzone potworki z wadami rozwojowymi i genetycznymi i potem one niech też się rozmnażają. Niech ta ludzkość wreszcie wyginie... Skazywanie ludzi na istnienie, płodzenie ich i rodzenie, za każdym razem wbrew ich woli i wiedzy to zbrodnia większa niż aborcja. Aborcja jedynie ratuje ludzi przed istnieniem
bDYQDxor
Vivat Alabama...
2 lata temu
Tryumf dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem, życia nad śmiercią.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić