o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

99-letni weteran II wojny światowej zebrał prawie 12 mln funtów na walkę z koronawirusem

15
Podziel się

Bohater brytyjskich i światowych mediów w czwartek po raz setny okrąży swój ogród. Weteran II wojny światowej obiecał, że przed swoimi 100. urodzinami zrobi to 100 razy, prosząc jednocześnie ludzi o wpłacanie datków na rzecz brytyjskiej służby zdrowia. Odzew przekroczył jego najśmielsze oczekiwania. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Kapitan Tom Moore zbiera pieniądze na brytyjskich lekarzy.
Kapitan Tom Moore zbiera pieniądze na brytyjskich lekarzy. (Twitter.com)
bECzpZit

Brytyjski bohater w czwartek ukończy wyzwanie, które podjął zaledwie tydzień wcze.śniej. Kapitan Tom Moore w ciągu tego tygodnia stał się prawdziwą gwiazdą w Wielkiej Brytanii, za zaangażowanie podziękował mu m.in. minister zdrowia w trakcie swojej ostatniej konferencji prasowej.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Weteran zebrał 12 milionów dla szpitali

Początkowo 99-letni weteran II wojny światowej i jego bliscy planowali zebrać tysiąc funtów na rzecz brytyjskiej służby zdrowia. Kapitan Moore obiecał, że do urodzin, które obchodzi 30 kwietnia, sto razy okrąży swój 25-metrowy ogród. Chodzenie sprawia mu trudności i musi korzystać z laski oraz balkoników dla seniorów.

Entuzjazm i hojność ludzi przeszły jego najśmielsze oczekiwania. W ciągu doby weteran zebrał tysiąc funtów, więc wspólnie z rodziną stopniowo podwyższał cel zbiórki. Kolejny dzień przyniósł aż 100 tys. funtów, kapitan Moore został zaproszony do radia BBC i od tego czasu organizatorzy zbiórki nie nadążają z liczeniem zebranych pieniędzy.

bECzpZiv

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Czy obowiązek noszenia maseczek jest słuszny?

Chcę dzisiaj złożyć specjalny hołd kapitanowi Tomowi Moore'owi. Kapitanie, jesteś dla nas dla nas ogromną inspiracją, dziękujemy ci za to - powiedział Matt Hancock, minister zdrowia Wielkiej Brytanii.

bECzpZiB

W tej chwili na liczniku zbiórki jest prawie 12 mln funtów. Na stronie można obserwować kolejne wpłaty, których przybywa dosłownie z minuty na minutę. Chyba nikt nie jest w stanie oszacować, ile ostatecznie zbierze kapitan Moore. Jego rodzina cieszy się, że wyzwanie wyzwoliło w weteranie nowe siły. W wieku 98 lat złamał biodro, wcześniej cierpiał na raka i swoją zbiórką chciał podziękować lekarzom za wyleczenie i troskliwą opiekę.

Teraz 99-latek sam stał się celem innej niezwykłej akcji. 8-letnia Reegan Davies z Walii rozpoczęła kampanię w mediach społecznościowych, prosząc dzieci z całej Wielkiej Brytanii o stworzenie wirtualnej kartki urodzinowej dla kapitana Moore'a. Dziewczynka liczy, że do 30 kwietnia powstanie 1,5 życzeń z hashtagiem #makeacardfortom.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bECzpZiW
KOMENTARZE
(15)
Antypis
rok temu
Tak się dzieje, gdy ludzi dobrej woli jest więcej , niż ludzi dobrej zmiany z pisu.
mariusz1954
rok temu
Jak by nazbierał 100 funtów, to należy go podziwiać za jego chęci i wdzięczność. A tu taki sukces. Nie potrzeba żadnej pompy. Wystarczy balkonik i szczere chęci. Mówi wam to coś? domyślcie się. Wielki ukłon dla Pana kapitana.
mariusz1954
rok temu
Chodził z balkonikiem i nazbierał 100 razy tyle. Chwała i dużo zdrowia.
bECzpZiX
Bear Voytek
rok temu
Ta weteran a co brytyjski weteran robił w czasie wojny? Pił herbatke jak inni ginęli za nich?!
qwas
rok temu
" Dziewczynka liczy, że do 30 kwietnia powstanie 1,5 życzeń z hashtagiem #makeacardfortom." Trochę mało 1,5?
Jaja kobyly
rok temu
Stary czlowiek i morze.
jamci
rok temu
podziw dla tego Pana nieważna ilość lat ale chęć pomagania . Nie tylko gada ale coś robi w przeciwieństwie do innych co stoją i dyrygują co mamy robić
marvell
rok temu
Prawdziwy kapitam Ameryka.
see
rok temu
Szacun dla tego 99 letniego Pana Kapitana.Satrszy czlowiek i mu sie jeszcze chce.czapki z glow.
Racjonalista
rok temu
Czy to jest również kombatant w wojnie o Falklandy? Co to za dobroć zbierać pieniądze innych? Jak tu kazać okrążać ogródek starcowi z kotem?
PRL DUMA
rok temu
ile dała whore ela 2
lili
rok temu
A NASZ BOHATER POCMENTARZACH CHODZI TO JEGO OPSESJA LEKCEWAZAC WPROWADZONE ZAKAZY A AA TO KROL SAMOZWANIEC KALIGULA POLSKI
Gfdsp
rok temu
Piękny gest. I chwała ludziom, którzy wspierają akcję.
bECzpZiP
fakty i ....
rok temu
a gdzie on tak dzielnie walczył w tej wojnie i niech opowie jak zdobywał Berlin
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić