Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Barbara Jaros
|

Afera w Disneylandzie. Dzieci bawią się w ludzkich prochach

9
Podziel się:

Najnowszy raport "Wall Street Journal" ujawnił makabryczny sekret dwóch amerykańskich parków rozrywki. Jak się okazuje, na ich terenie regularnie rozrzucane są ludzkie prochy.

Afera w Disneylandzie. Dzieci bawią się w ludzkich prochach
(iStock.com)

Sprawa dotyczy kalifornijskiego Disneylandu i Walt Disney World Resort na Florydzie. Pracownicy tych obiektów są wyszkoleni, by zwracać uwagę właśnie na ludzkie szczątki. Gdy je dostrzegą, wracają na miejsce z odkurzaczem wyposażonym w filtr HEPA służący do dezynfekcji powietrza - donosi "The Wall Street Journal".

Prochy można znaleźć między innymi na trawnikach, krzakach i wśród kwiatów. Rodziny zmarłych rozsypują je też podczas pokazów sztucznych ogni lub przejażdżki karuzelą z gondolami w kształcie słoników Dumbo. Najczęściej pracownicy znajdują je jednak w Nawiedzonym Dworze - liczącej sobie 49 lat atrakcji, w której roi się od "duchów".

Zdaniem władz parku nie ma zagrożenia dla zdrowia gości. Wysokie temperatury, w których dokonuje się kremacji, sprawiają, że wszystkie mikroorganizmy żyjące w ciele zmarłego nie mają szans przetrwać. Nie oznacza to jednak, że Disney chce, by ludzkie prochy były rozsypywane w jego parkach.

Ten rodzaj zachowania jest surowo zakazany i bezprawny. Goście, którzy próbują to robić, będą wyprowadzani z obiektu - mówi rzecznik korporacji.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Makabryczne znalezisko na plaży
KOMENTARZE
(9)
zuza
4 lata temu
...jeśli zmartwychwstaniemy...to chyba dzięki zapisowi kodu genetycznemu a nie kupce popiołu.Na tamtym, duchowym świecie jest pojemna biblioteka genów..Ziemska materia z której jest zbudowany człowiek wraca obojętnie w jakiej postaci.Kontynenty i tak mielą cywilizacje zaś krematorium są dymiące wulkany
Kasia
4 lata temu
Pewnie chca zeby umarli byli krocze i radoscia i zabawa..mozna to zrozumiec
max
4 lata temu
to pokazuje jacy amerykanie są inteligentni, wiele się naczytałem o ich głupotach a my im tak wchodzimy bez mydła
Nika
4 lata temu
Dlatego cieszę się, że u nas jednak to nie przeszło. Myślałam właśnie, że tak byłoby u nas w Polsce, ludzie rozrzucali by je byle gdzie, ze statków, z plaż, mostów, a inni by to wdychali, np przy wietrze. Tak samo w innych miejscach. To brak szacunku do zmarłego. Oni wciagają prochy w odkurzacz więc już w ogóle nie ma co nawet komentować.
ks. Zwieracze
4 lata temu
A co się dzieje z nasieniem wikariuszy? A co się dzieje z nasieniem księży? A co się dzieje z nasieniem rubrykariuszy? A co się dzieje z nasieniem cecyliuszy? A co się dzieje z nasieniem alumnów? A co się dzieje z nasieniem portatyliuszy? A co się dzieje z nasieniem subprezbiterów? A co się dzieje z nasieniem ministrantów? A co się dzieje z nasieniem prymicjałów? A co się dzieje z nasieniem proboszczów? A co się dzieje z nasieniem wiatyków? A co się dzieje z nasieniem ołtarzystów? A co się dzieje z nasieniem binancjuszy? A co się dzieje z nasieniem absolucjuszy? A co się dzieje z nasieniem dekanów? A co się dzieje z nasieniem ingresjuszy? A co się dzieje z nasieniem dziekanów? A co się dzieje z nasieniem rekolekcjuszy? A co się dzieje z nasieniem biskupów? A co się dzieje z nasieniem subnotariuszy? A co się dzieje z nasieniem arcybiskupów? A co się dzieje z nasieniem kryżmoistów? A co się dzieje z nasieniem paramentariuszy? A co się dzieje z nasieniem subkanoników? Gdzież ono???
TikTak
4 lata temu
rozumiem ze taka była wola zmarłego?
Czerwony Wojt...
4 lata temu
Hellowen :)
antykomer
4 lata temu
Amerykanie i ich szacunek do zmarłych. Pluł bym takim w twarz.
kio
4 lata temu
To raczej nie jest normalne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić