Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Barbara Jaros
|

Koszmar w Disneylandzie. Woda z basenu zatruła gości

15
Podziel się:

21 osób zatruło się wybielaczem i kwasem siarkowym, które dodano do jednego z hotelowych basenów w paryskim Disneylandzie.

Koszmar w Disneylandzie. Woda z basenu zatruła gości
(Pixabay.com, bunzellisa)

Klienci i pracownicy parku rozrywki zaczęli źle się czuć i mieć problemy z oddychaniem. Szybko okazało się, że za wszystko odpowiedzialna jest woda z basenu - podaje portal thelocal.fr. Goście hotelu New York zostali niezwłocznie ostrzeżeni, by trzymać się z dala od zbiornika.

Na miejsce przybyli straż pożarna i pogotowie. Cztery osoby z najpoważniejszymi objawami zatrucia musiały zostać przewiezione do szpitala. Służby ewakuowały gości hotelowych, których mieszkali w pokojach z oknami wychodzącymi na basen. Ten został zamknięty do odwołania.

Żródłem problemu było niefortunne połączenie substancji chemicznych. Wybielacz i kwas siarkowy spowodowały uwolnienie się gazu chlorowego. Wdychanie go może prowadzić do opuchlizny górnych dróg oddechowych, gwałtownego kaszlu, duszności, wymiotów, zawrotów głowy, bólu głowy i klatki piersiowej.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Uważaj na stołówce, czyli jak nie zatruć się na urlopie
KOMENTARZE
(15)
Ponton
4 lata temu
przeciez to, ze paliwo jest droższe to nie jest wina oplaty emisyjnej, bo te akurat placa wielkie korporacje paliwowe tylko żydów co namowili trumpa do ataku na Iran
Bartek
4 lata temu
podobno lotos ma poniesc koszty oplaty emisyjnej. na ludziach ma sie to nie odbic.
Basia
4 lata temu
Trucizna w wodzie na kaca? Przecież dzieci nie maja kaca
Cl2
4 lata temu
jak już coś to gazowego chloru, lub po prostu uwolnienie chloru (jest gazem w warunkach normalnych)
Europejskie k...
4 lata temu
Francuzi....i tyle w temacie
kk
4 lata temu
o zjazd PO
abc-6
4 lata temu
tylko skąd kwas siarkowy?
GOŚĆ
4 lata temu
UBOGACAJĄ ????
sigmapi
4 lata temu
bedzie "wesolo" jak w tym discoafrolandzie ha ha ha ha
mlody
4 lata temu
macie uchodzcow... a sie dopiero zacznie ... dziekujcie ym co ich tak przyjmowali
ks. Zwieracze
4 lata temu
Co się dzieje z nasieniem wikariuszy? księży? rubrykariuszy? cecyliuszy? alumnów? portatyliuszy? subprezbiterów? ministrantów? prymicjałów? proboszczów? wiatyków? ołtarzystów? binancjuszy? absolucjuszy? dekanów? ingresjuszy? dziekanów? rekolekcjuszy? biskupów? subnotariuszy? arcybiskupów? kryżmoistów? paramentariuszy? subkanoników? prezbiterów? subminorzystów? nawikulariuszy? diakonów? stabatiuszy? subdiakonów? nowenniuszy? propriuniuszy? kardynałów? wotywatiuszy? graduacjuszy? mszalistów? arcymetropolitów? prymasów? paschalistów? noweniuszy? introitów? notariuszy? birytualiuszy? prymicjuszy? arcydiakonów? protonotariuszy? szafarzy? prałatów? egzekwiarzy? archiprezbiterów? kanoników? papieży? arcyproboszczów? nuncjuszy? prefektów? metropolitów? infułatów? mitratów? minorzystów? akolitów? arcyprezbiterów? kantorów? lektorów? świątników? cerofaniuszy? protoarchimandrytów? przeorów? ihumenów? patriarchów? zakrystianów? władyków? turyferariuszy? postulatów? krucyferariuszy? Co?
Jaras Willas
4 lata temu
Willę tą dostała rodzina płk-a Lisa-Kuli, żona i dzieci, pułkownika, który zginął w 1920 roku na Kresach, walcząc z zalewem Polski, Europy i Świata przez czerwonych ludobójców. W ramach wynagrodzenia tej heroicznej śmierci, rodzina poległego dostała od samego Marszałka Piłsudskiego (tego samego, o którym pracę magisterską pisał niejaki D. Tusk), willę na Żoliborzu Oficerskim. I mieszkali w niej, żyli, nawet w czasie II Wojny Światowej. Ale w 1945 Polską zawładnęli czerwoni mordercy, którzy po prostu wylali z niej tą rodzinę, dając tą willę swoim pupilkom, beneficjentom czerwonego terroru, czyli jeszcze wtedy bezdzietnym, Jadwidze (będącej w ciąży o której Rajmund nie wiedział jeszcze) i Rajmundowi, całą trzypiętrową, piękną, wspaniałą willę. Zaraz też oboje dostali doskonałe zatrudnienie, Jadwiga w Urzędzie Cenzury, a Rajmund na Politechnice Warszawskiej, jako wykładowca poligramoty (WKPb). Wszystko to załatwił biologiczny ojciec bliźniaków, pułkownik Armii Czerwonej, W. Świątkowski.
Władymir Wład...
4 lata temu
No, Jarek, niewiele już czasu zostało! Do 11 listopada zostało już tylko niecałe dwa miesiące! Masz, Jarek, niecałe trzy miesiące czasu na dokończenie swego dzieła, bo właśnie zbliża się 100 rocznica odzyskania niepodległości przez tą Polszę, której tak nienawidzisz, do której i do jej obywateli, wpajano ci nienawiść od najmłodszych lat, którą wyssałeś w mleku własnej matki, a ona to od swoich rodziców, tą dziką, zwierzęcą nienawiść waszego diasporycznego żmijowego plemienia do nas, Polaków, Słowian. Nie po to cytowałeś Marksa,Engelsa,Lenina,Gomułkę,Gierka,Bieruta czy Urbana i nie po to broniłeś doktorat u samego Kierownika Katedry Prawa Radzieckiego UW, majora wojsk politycznych z armii gen. Andersa, który w 1939 roku, jako oficer rezerwy WP, uciekł z Polski, zamiast jej bronić a wrócił do niej na sowieckich czołgach w 1944, jako major polityczny sowieckiego kolaboranta, marionetki Berlinga. Jarek, poprzez pamięć na swojego ojca, Wilhelma Świątkowskiego, pułkownika Armii Czerwonej!
narodowy socj...
4 lata temu
PIS - to klasyczny, książkowy przykład partii narodowo-socjalistycznej. I to się zgadza, ponieważ Jarek jest synem Wilhelma Świątkowskiego, żonatego już z Heleną Niklewicz, pułkownika Armii Czerwonej, który w 1944 roku, razem z wieloma z armii zdrajcy i kolaboranta, Berlinga, w tym i majorem wojsk politycznych, S. Ehrlichem, późniejszym promotorem słynnego, czerwonego doktoratu Jarka z 1976 roku, został przez Stalina i Berię wysłany do Polski, którą przejęli razem z połową Europy Wschodniej. Stąd wyjaśnienie iście królewskiego losu Jadwigi, jej dwóch ancymonów i Rajmunda, dalszego krewnego po linii Świątkowskich, który zgodził wziąć ciężarną z Wilhelmem, Jadwigę i usynowić tych dwóch narwańców. Stąd ich do niego nienawiść, Jadwigi, że nie może żyć z Wilhelmem, którą przelewała na swoich dwóch ananasów, a oni na ojczyma, Rajmunda, który ich utrzymywał. Dla tego Jarek doktoryzował się u Kierownika Katedry Prawa Radzieckiego UW, S. Ehrlicha, majora wojsk politycznych, zdrajcy z 1939 r.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić