Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Paulina Kwiatkowska
|
aktualizacja

„Afgańska dziewczyna” aresztowana. Grozi jej 14 lat więzienia

11
Podziel się

Sharbat Gula z Afganistanu podała fałszywe dane do dowodu osobistego, by stać się obywatelką Pakistanu. Ponad 30 lat temu zyskała światową sławę, kiedy jej zdjęcie wylądowało na okładce "National Geographic".

„Afgańska dziewczyna” aresztowana. Grozi jej 14 lat więzienia
(Forum, Martin Schutt)

Śledztwo pakistańskich władz przeciwko niej trwało dwa lata. Sharbat Gula w fałszywym dowodzie podała się za niejaką Sharbat Bibi i jako synów wskazała najprawdopodobniej obcych mężczyzn. Urząd rejestracyjny w Peszawarze do tej pory poszukuje swoich trzech pracowników, którzy wydali dokument na fałszywe nazwisko.

*Gula jest jedną z tysięcy Afgańczyków, którym udało się zdobyć dowód osobisty. *W związku z rosnącą falą imigrantów władze Pakistanu wypowiedziały wojnę nielegalnym dokumentom - czytamy w BBC.

*Słynny portret 12-letniej Sharbat Guli wszedł do kanonu fotografii reportażowej. *Zdjęcie pt. „Afgańska dziewczyna” zostało zrobione w Afganistanie podczas okupacji sowieckiej w 1984 r. Fotograf Steve McCurry ponownie odwiedził zielonooką kobietę po 17 latach w wiosce, gdzie żyła wraz z mężem i trzema córkami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(11)
JEBAC ISLAM I...
5 lata temu
Racja ! Nic dodac nic ujac .Dokladnie jak piszesz .Europejski Kalifat niemcy , francja , belgia , holandia i moze jeszcze szwecja . Celowo z malej litery.Jak mozna byc tak glupim tak jak merkel ....eh....
Babcia 70tka
5 lata temu
W jej mimice twarzy jest strach. Po tylu latach i jest niepowtarzalna. Szkoda, że nikt jej nie pomaga. W swoim czasie była rozpoznawalna na całym świecie. Szkoda.
j
5 lata temu
czyli parryjotka w tamtym karju
olkas
5 lata temu
A ja się pytam dlaczego feministki i Parasolki nie zorganizowały marszu w obronie ?
grypa
5 lata temu
a moze to nie zadna afganka byla tylko z plemienia wybranego ? oni tam dane osobowe zmieniaja wedle zyczenia i potrzeby.... raz jestes mosze a za chwile kowalski :))
jjjjjjjjjhhhh...
5 lata temu
Niech przyjedzie do kalifatów europejskich (niemcy, francja, belgia, holandia - itp specjalnie mała litera - bo to już nie są państwa) tutaj nie potrzeba mieć żadnych dokumentów, żeby dostać zasiłki. Tutaj islamistom wierzą na słowo - to po co ona tuła się po kraju "braci w wierze??" Islamisci nie chcą islamistów - to tylko głupia - merkerka niszczy nasze kraje - wpuszcza terrorystów pomimo przepisów, które obowiązują w ue.
!
5 lata temu
"podczas okupacji sowieckiej w 1984 r." - sfotografowana podczas okupacji jankeskiej w 2016 r. schwytana.
Man
5 lata temu
12 latka wygląda na ponad 20, swoją drogą kościół też nie mówi że Matka Boska miała 13-15 lat gdy urodziła Jezusa. Taki mają tam klimat
kjhg
5 lata temu
To tam kobiety mają dokumenty???????????????
szopfoto
5 lata temu
Zielonooka? Zdjęcie było podrasowane...
ja
5 lata temu
Ciekawe. Parę lat temu czytałam, że była kobietą Binladena i zginęła w nalotach bombowych. To jak jest naprawdę?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić