Paulina Kwiatkowska| 
aktualizacja 

„Afgańska dziewczyna” aresztowana. Grozi jej 14 lat więzienia

15

Sharbat Gula z Afganistanu podała fałszywe dane do dowodu osobistego, by stać się obywatelką Pakistanu. Ponad 30 lat temu zyskała światową sławę, kiedy jej zdjęcie wylądowało na okładce "National Geographic".

„Afgańska dziewczyna” aresztowana. Grozi jej 14 lat więzienia
(Forum, Martin Schutt)

Śledztwo pakistańskich władz przeciwko niej trwało dwa lata. Sharbat Gula w fałszywym dowodzie podała się za niejaką Sharbat Bibi i jako synów wskazała najprawdopodobniej obcych mężczyzn. Urząd rejestracyjny w Peszawarze do tej pory poszukuje swoich trzech pracowników, którzy wydali dokument na fałszywe nazwisko.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Gula jest jedną z tysięcy Afgańczyków, którym udało się zdobyć dowód osobisty. *W związku z rosnącą falą imigrantów władze Pakistanu wypowiedziały wojnę nielegalnym dokumentom - czytamy w BBC.

*Słynny portret 12-letniej Sharbat Guli wszedł do kanonu fotografii reportażowej. *Zdjęcie pt. „Afgańska dziewczyna” zostało zrobione w Afganistanie podczas okupacji sowieckiej w 1984 r. Fotograf Steve McCurry ponownie odwiedził zielonooką kobietę po 17 latach w wiosce, gdzie żyła wraz z mężem i trzema córkami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić