Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Afryka. Żyrafa uratowana po tym, jak opona utknęła jej na szyi

19

Personel parku dla dzikich zwierząt w Kenii musiał wkroczyć, żeby móc uratować zwierzę, na którego szyi utknęła opona. Ten dobry uczynek to nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Afryka. Żyrafa uratowana po tym, jak opona utknęła jej na szyi
(YouTube, Shazaad Kasmani)

Żyrafa, która mieszka w Sheldrick Wildlife Trust w Haller Park w Mombasie w Kenii, znalazła się w dość nietypowej sytuacji. Opona utknęła na jej szyi na tak długo, że po jej zdjęciu zwierzę miało ranę.

Żyrafa z oponą na szyi. Pracownicy parku pomogli zwierzęciu

Rob Brandford, dyrektor parku, powiedział, że dotychczas nie zdarzył się taki incydent. Jednak już kilkadziesiąt żyraf było leczonych po tym, jak wpadło w pułapki. Jego zdaniem opona nie została podłożona "specjalnie", tylko została wyrzucona jako śmieć.

Żyrafy są jednym z najtrudniejszych gatunków do znieczulenia - wymaga to całego zespołu pracującego zwinnie i szybko, pokonującego kilka przeszkód przed rozpoczęciem leczenia - dodał.

Zobacz także: Prosto w paszczę lwicy. Przewodnik uchwycił niesamowitą scenę

Jedna osoba z personelu podeszła do żyrafy i wbiła jej strzykawkę, która zawierała wystarczającą ilość środka znieczulającego. Następnie wykorzystano liny, żeby delikatnie sprowadzić ją na ziemię - zwierzę nie doznało żadnych obrażeń. Następnie ściągnięto jej oponę - należało to zrobić wyjątkowo delikatnie, żeby nie uszkodzić szyi żyrafy.

Rozcięto oponę i przed opatrzeniem rany zdezynfekowano ją, a później pokryto sprayem z antybiotykiem i zieloną glinką. Zwierzę dostało również antybiotyk, który ma powstrzymać infekcje, które mogłyby się rozwinąć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić