o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Aktorka zmarła na raka. Zamiast chemioterapii wybrała tradycyjną medycynę

32
Podziel się

Bardzo popularna w Chinach aktorka Xu Ting postanowiła leczyć złośliwego chłoniaka tradycyjnymi, chińskimi sposobami. Kobieta zmarła.

Aktorka zmarła na raka. Zamiast chemioterapii wybrała tradycyjną medycynę
(twitter.com)
bDTYfIER

Bała się, że chemioterapia pozbawi ją urody i uniemożliwi wykonywanie zawodu. Drogie leczenie postanowiła zastąpić tradycyjnym. Poddała się m.in. akupunkturze, stawianiu baniek czy masażowi gua sha polegającemu na drapaniu skóry pleców aż do powstania krwawych ran.

Szczerze mówiąc, tradycyjna chińska medycyna jest bardzo bolesna – napisała potem na blogu.

bDTYfIET

Kiedy zdecydowała się na chemioterapię, było już za późno. Na skorzystanie z konwencjonalnego leczenia namawiała ją siostra oraz fani. Doprowadzona do ostateczności aktorka w końcu uległa, ale zmarła wkrótce po podjęciu decyzji.

W chińskich mediach zawrzało. W kraju rozpoczęła się debata na temat efektywności tradycyjnych i konwencjonalnych sposobach leczenia nowotworów. Mimo tragedii, te pierwsze mają nadal spore poparcie społeczeństwa i są uważane za skuteczne.

Podczas kiedy zachodnie terapie jak radiologia, chemioterapia czy chirurgia są pomocne w usuwaniu guzów, wschodnie terapie są efektywniejsze w redukowaniu nudności, wymiotów i bólu. Pomagają też w naprawie systemu odpornościowego, przyspieszeniu regeneracji organizmu i zminimalizowaniu ryzyka nawrotu choroby – czytamy w The Guardian wypowiedź doktora Fenga Li, szefa Wydziału Chińskiej Medycyny Tradycyjnej w Chińskiej Akademii Nauk Medycznych w Pekinie.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTYfIEZ
Zobacz także:

Co wiesz o raku piersi?

bDTYfIFu
KOMENTARZE
(32)
krycha
5 lata temu
Chemia "czerwona" to PIEKŁO NA ZIEMI. Przeszłam to strasznie... byłam słaba, łysa. Po każdej dawce organizm NIC nie przyjmował przez tydzień. Miałam 47 lat - nie myślałam o urodzie( nie miałam już wtedy piersi) Walczyłam o życie . Ale WIEM , że przy wznowie- nie dam już rady drugi raz znieść TAKIEGO LECZENIA !! Nie wszyscy tak źle to znosili , ale ich już nie ma... Ja żyje . "Chemia "mało mnie nie zabiła ale raka zniszczyła.
Inka
5 lata temu
Ta, tak ten artykuł napisany, jakoby ludzie poddający się chemi nie umierali. Chemioterapia powinna być zakazana jakoś środek leczenia, bo przeżywalność ludzi jest zaledwie kilkuprocentowa z porywami do kilkunastu procent w zależności od stadium raka. Chemia niszczy cały organizm nie tylko raka, a to czy ktoś przeżyje jest zależne od tego jak silny jest dany organizm. Natomiast naturalne metody są mniej drastyczne, trwają dłużej, ale atakują tylko komórki nowotworowe. Nie każdy organizm jednak jest w stanie dopomóc temu procesowi leczenia. Komórki rakowe powstają w naszych ciałach codziennie, ale zdrowy silny układ immunologiczny go zwalczy. Nie zwalcza kiedy jest osłabiony, organizm zarobaczony i zagrzybiony (bo wtedy z tym walczy zamiast z komórkami rakowymi). Chcesz być zdrowy to patrz co jesz i jak żyjesz. Ludzie jedzą byle co, nie uprawiają sportu, są otyli jedzą dużo cukru i tłuszczy trans a później lecą do pana w białym kitlu, że da im cudowną pigułkę na wszystko.
Man
5 lata temu
Osobiście znam osobę, która została całkowicie wyleczona z raka za pomocą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej po tym jak jedna dawka chemii prawie ją zabiła. Ale to były przede wszystkim bardzo silne zioła i akupunktura, a nie jakieś dziwactwa. Trzeba znaleźć odpowiedniego specjalistę. Nie musi być Chińczyk ani dr medycyny, tylko ktoś kto się tym zajmuje z pasją od wielu lat. Jest parę takich osób w Polsce oraz Europie Zachodniej. Druga rzecz to trzeba ściśle przestrzegać zaleconej diety i dawki ziół. I najważniejsze: wszystko w rękach Boga. Robimy co możemy, a on wie co ma być dalej, czasem nawet śmierć jest na miejscu.
bDTYfIFv
ale nędza
5 lata temu
Zmarła wkrótce po podjęciu decyzji o chemioterapii, bo ta chemia ją zabiła. Big farma kłamie na temat toksyczności chemioterapii, szczepień, itd. Tylko ryzykanci i ludzie nieświadomi (ignorancja zwykle) biorą te świństwa bez obaw.
Polak
5 lata temu
Mój wujek zmarł też jakoś 2 dni po przyjęciu chemii, a dawali mu kilka miesięcy życia i w mojej opinii, to ta chemia go zabiła. Można na ten temat poczytać doniesienia z całego świata.
Najnowsze komentarze (32)
Anty BilderBe...
5 lata temu
Niekonwencjonalne metody leczenia...AYURWEDA!!!...Jebać system syndykatu farmaceutyczno-pseudolekarskiego i neoficką bandę w strukturach administracyjnych państwa...gwiazdorzy na x sposobów wykańczają polski naród razem z tą sektą watykańską neożydowskiej okupacyjnej"wiary".
rtg
5 lata temu
cieszą mnie komentarze tylu świadomych ludzi, wiemy że CHEMIA zabija, to żyła złota tak jak wszystkie leki na niby "nieuleczalne" choroby... za które płacimy do końca!
owca
5 lata temu
olej RSO LECZY raka, ale nigdy nam go nie zaegalizują, bo medyczna mafia przestanie zarabiać
Polak
5 lata temu
Gdyby nie zdecydowała się na chemioterapię to nadal by żyła. Nic tak skutecznie nie zabija jak chemia. nawet jeśli chwilowo zabije raka, to całkowicie zniszczy wątrobę i nerki a wtedy należy odliczać miesiące do śmierci. jak dla mnie jest to jeden z artykułów pisanych na zlecenie koncernów farmaceutycznych. Zarabiają na raku miliardy dolarów każdego roku więc stać ich na opłacenie tego typu propagandówek
starszasiostr...
5 lata temu
Chemioterapia odnosi sukcesy tam, gdzie rak jest wcześnie wykryty. Jeżeli zaś jest za późno, to chory umiera. I to nie jest wina "chemii". Moja młodsza siostra dwa lata walczyła z rakiem. Zaczęła o trzy miesiące za późno...
Unia Europejs...
5 lata temu
Przeciętni zjadacze chleba w Polsce zdają się być zupełnie nieświadomi tego, że Unią Europejską rządzą k*muniści. Wpiszcie sobie na Wikipedii albo w Google dowolnego człowieka z wysokich stołków unijnych, a zobaczycie, że każdy z nich należał do partii komunistycznej. Unia Europejska realizuje k*munistyczny tzw. Manifest z Ventotene, autorem jest Altiero Spinelli (włoski k*munista), a jego nazwisko dumnie wyeksponowano na budynku tzw. Parlamentu Europejskiego. Ten manifest zakłada całkowitą likwidację państw narodowych i zarządzanie Europą jako jednym państwem centralnie, w duchu t*talitaryzmu, wartości k*munistycznych.
mad max
5 lata temu
Tak czytam wywody wszystkich domorosłych lekarzy..zdrowe jedzenie, sport itp. ,o jakim zdrowym jedzeniu mówicie..chyba,że hodujecie je sami i "pod folią", zatrute powietrze, zatruta woda...stresujące w ciągłym galopie życie...i do tego medycyna która z zasady ma tylko leczyć zamiast wyleczyć..bo rak to znakomity biznes dla firm farmaceutycznych...więc nie medytujcie...i cieszcie się życiem i zdrowiem dopóki je macie..
moj nick
5 lata temu
Coz, przykro mi, ze nie zyje, ale za glupote powinno sie placic. Uroda byla dla niej wazniejsza niz zycie i leczyla raka przez stawianie baniek. Poprzez eliminacje jej DNA ludzkosc stala sie troszke lepsza.
bDTYfIFn
edo
5 lata temu
Jedno mnie dziwi, mamy taką technologię, a leku na raka jak nie widu tak nie widu. To nie możliwe. Łazik curiocity robi zdjęcia z marsa w jakości HD !!!
edo
5 lata temu
Rozmawiałem po przyjacielsku z panią która pracuje na oddziale chemioterapii, zapytałem czy wogóle ktoś wychodzi całkiem uleczony. Powiedziała że gdy wykryją raka ,biorąc chemię masz czas na pożegnanie się z rodziną. Niewielu leczy się latami, później nawroty, organizmy wyniszczone po terapiach, ludzie wyglądają jak z Oświęcimia. Nie twierdzę że nie pomaga, przedłuża umieranie, widziałem to w mojej rodzinie wielokrotnie. Ona młoda wybrała szybką śmierć zamiast wolnego umierania, chyba też bym tak zrobił.
iro
5 lata temu
Bardzo popularna w Chinach, no niestety w Polsce nie ma śladu po niej w internecie. Nawet na wikipedii nie ma wpisu. Chciałem znaleźć film z tą aktorką, jakikolwiek i niestety jedyne wpisy w googlach w języku polskim są że popularna aktorka zmarła, powstały 1 dzień temu od dzisiaj. Coś tu śmierdzi.
Tony Montana
5 lata temu
Dwie nakładające się częstotliwości skutecznie niszczą komórki rakowe, nie robiąc krzywdy zdrowym (zdrowe można zabić innymi czestotliwościami, a nowotwory innymi, stąd terapia jest bezpieczna). Guglaj: Shattering cancer with resonant frequencies: Anthony Holland
ass
5 lata temu
Mieliśmy sąsiadkę, która bała się usunąć piersi bo przestanie się podobać mężowi.. laski to jest walka o życie a nie konkurs piękności.... myślcie. Dzieci tylko szkoda na taką głupotę.
afrykaner
5 lata temu
moja babcia nie piła,mój ojciec pił i oboje zmarli na raka,chemia nie pomogła ,nie ma leku na raka.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić