Krzysztof Narewski| 

Al-Kaida zapowiada powrót. Syn Bin Ladena na czele

25
Podziel się:

Na nagraniu, które pojawiło się w internecie, słychać jak najprawdopodobniej Hamza Bin Laden zapowiada powrót Al-Kaidy. Ma się odrodzić na zgliszczach Państwa Islamskiego, które chyli się ku upadkowi.

Al-Kaida zapowiada powrót. Syn Bin Ladena na czele
(Zyzzzzzy/Flickr CC BY-SA 2.0)

Nagrania pojawiły się na różnych ekstremistycznych stronach. Młody Bin Laden mówi:

Przyszykujcie się starannie, aby wyrządzić jak największe szkody tym, którzy nie uwierzyli. Podążajcie śladami męczeństwa - cytuje wypowiedź serwis alaraby.co.uk

Na czele nowej Al-Kaidy miałby stanąć Hamza Bin Laden. Zdaniem eksperta do spraw bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, na którego powołuje się brytyjski serwis, byłoby to znaczenie symboliczne. Syn Osamy przyciągałby w ten sposób nowych członków. Wiadomo już także, że młody Bin Laden ma duże zdolności przywódcze.

*O Hamzie było głośno całkiem niedawno. *We odtajnionych dokumentach groził krajom Zachodu. Zapewniał, że nie pozostawi bez odwetu zgładzenia swojego ojca, który stał na czele Al-Kaidy. Zagroził Amerykanom, że idzie po nich, a "oni go poczują".

Syn Bin Ladena miałby być nową drogą dla dżihadystów. Szczególnie dla tych, którzy opuszczą Państwo Islamskie. ISIS ma bowiem ogromne kłopoty. Obecnie kontroluje niespełna 7 proc. Iraku. Tymczasem w 2014 należało do nich aż 40 proc. terytorium tego kraju. Trwa nieustanna ofensywa przeciw terrorystom. Borą w niej udział wojska irackie i sił sprzymierzonych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić