Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Amerykanie mają dość Kolumba. Powoli usuwają go z historii

39
Podziel się:

Urzędnicy z Los Angeles uchwalili, że narodowy Dzień Krzysztofa Kolumba zastąpią Dniem Ludności Tubylczej.

Amerykanie mają dość Kolumba. Powoli usuwają go z historii
(Domena publiczna)

Podczas głosowania jedna osoba była przeciw. Spośród 14 urzędników tylko Joe Buscaino, który stoi po stronie włoskich Amerykanów, nie chciał zmiany. Jego zdaniem dzień ten jest okazją do świętowania narodowego dziedzictwa - podaje NBC News.

Wbrew pozorom Krzysztof Kolumb nie jest podziwiany w całych Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej aktywistów uważa go za symbol ludobójstwa tubylców, które odbyło się po przybyciu europejskiego odkrywcy. Taki image nie podoba się coraz większej liczbie amerykańskich miast.

Los Angeles nie jest jedynym miastem, w którym Kolumba usuwa się z historii. Jego dnia nie ma też już w San Francisco.

Wymordowanie Indian z obydwu Ameryk było największym ludobójstwem w historii świata – pisze amerykański historyk David Staanard w swojej książce "Amerykański Holokaust".

Dzień Krzysztofa Kolumba jest powszechnie świętowany w USA. Obchodzi się go m.in. w Nowym Jorku. Organizowane z tej okazji parady często zamieniają się w święta kultury włoskiej z pokazami muzyków pochodzących właśnie z tego kraju czy charakterystycznymi włoskimi samochodami.

Zobacz także: Zobacz też: Tak wygląda poszukiwanie złota w "kanionie diabła"

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(39)
Ja-ś
5 lata temu
"Symbol ludobójstwa" - trzeba było wieków, żeby prawda się przebiła. Tam tak, a u nas? U nas jak grzyby po deszczu rozmnażają się 'Rycerze Kolumba' i co dziwne - wspierani przez kościół.
fiuka
5 lata temu
Kolumb potrzebowal Gwatemali w zamknietym kole.
z
5 lata temu
Tylko głupcy myślą, że historię da się zmienić. Możemy mieć wpływ na zmianę tego , co jest lub co bedzie , lecz tego co było niestety już nie zmienimy dlatego nazywamy historią.
Senior
5 lata temu
Poprawność polityczna zmienia przeszłość, jeszcze kilka lat i dowiemy się, że Kopernik jednak była kobietą.
polak
5 lata temu
kolumb byl polakiem polecam artykul max kolonko o kolumbie a niev zydem
George
5 lata temu
Jasne. A kto wymordował rdzennych mieszkańców Ameryki północnej ? Sami amerykanie ich unicestwiali i upadlali. To się nazywa HIPOKRYZJA USS...
Oczy
5 lata temu
Kolumb byl odkrywca, a finansowanie takich ekspedycji zawsze bylo dyktowane checia zysku. Nie mozna Kolumba uczynic odpowiedzialnym za to, co osadnicy wyczyniali tam przez kolejne 500 lat!
rysio
5 lata temu
I najbardziej nienawidzą Kolumba Indianie. On dla nich był tym czym Merkel dla Europy teraz. Też wskazała jak sprowadzać imigrantów do Europy żeby skończyć tak jak Indianie w rezerwatach.Bo zachciało im się sprowadzać do Ameryki pierwszy imigrantów jacy do Europy przybyli narozrabiali swój szariat wprowadzili i do Ameryki pojechali nawracać i żywcem palili.A teraz Trump wstrzymuje i zakazuje przybycia drugiej tury imigrantów ze swoimi prawami szariatu do USA.
ik
5 lata temu
Jakby Kolumb nie odkrył Ameryki to nie byloby USA i innych krajow. A i tak ktos inny by ja odkryl,taki stan rzeczy byl nieunikniony. Kto potem przywozil murzynow z Afryki to niewolniczej pracy na roli?
????
5 lata temu
to kolumb ich wymordował?
no i cio?
5 lata temu
No, no, Indianie wcale nie składali ludzi w ofierze, nie mordowali na swoich piramidach swoich pobratymców tysiącami, historia nie ma z tym nic wspólnego...
Willi
5 lata temu
Indian, trzeba było zostawić...
permanentny
5 lata temu
Największym ludobójstwem było wymordowanie przez Niemców 6 milionów Polaków w czasie II wojny światowej od 1939 r do 1945 roku!
AOLKA
5 lata temu
a mafia watykańska ??, która odpowiada za śmierć ponad 130 mln ludzi ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić