Robert Czykiel| 

Andrzej Duda wypada najlepiej w trakcie pandemii koronawirusa. Kto na drugim miejscu? [SONDAŻ]

75

Z sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy są zadowoleni z prezydenta w czasie pandemii koronawirusa. To jego najlepiej oceniają spośród wszystkich kandydatów, którzy wystartują w wyborach prezydenckich.

Wybory prezydenckie 2020. Polacy ocenili Andrzeja Dudę
Wybory prezydenckie 2020. Polacy ocenili Andrzeja Dudę (PAP, Wojciech Olkuśnik)

Jeżeli nic się nagle nie zmieni, to 10 maja odbędzie się I tura wyborów prezydenckich. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski jednak sugeruje, by nowego prezydenta wybrać dopiero za dwa lata, gdy będzie szczepionka. Dodał też, że w obecnym terminie wybory są bezpieczne jedynie w formie korespondencyjnej.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda najlepiej oceniany

Jeżeli wybory się odbędą zgodnie z planem, to ich faworytem jest Andrzej Duda. Potwierdza to nowy sondaż, który przeprowadziła firma SW Research dla "Rzeczpospolitej". Polacy ocenili w niej postawę wszystkich kandydatów na prezydenta w czasie pandemii koronawirusa.

"Zachowanie którego z kandydatów/kandydatek na prezydenta w czasie trwającej epidemii ocenia Pan(i)najbardziej korzystnie?" - dokładnie takie pytanie postawiono ankietowanym.

Zwyciężył obecny prezydent Duda, który otrzymał 23,8 proc. głosów. Drugie miejsce dość niespodziewanie zajął Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 17,3 proc. Trzeci Szymon Hołownia otrzymał 14,6 proc. głosów.

Dopiero na czwartym miejscu znajdziemy Małgorzatę Kidawę-Błońską (7,2 proc.), a tuż za nią są Robert Biedroń (5,9 proc.) i Krzysztof Bosak (4,8 proc.). Co ciekawe, najwięcej, bo ponad 25 proc. ankietowanych nie miało zdania.

Wybory prezydenckie 2020. Lista kandydatów

  • Szymon Hołownia (bezpartyjny)
  • Robert Biedroń (Lewica)
  • Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL)
  • Krzysztof Bosak (Konfederacja)
  • Stanisław Zółtek (Kongres Nowej Prawicy)
  • Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczpospolitej)
  • Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa)
  • Paweł Tanajno (bezpartyjny)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić