Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Wybory prezydenckie 2020. Łukasz Szumowski zaleca poczekać dwa lata

9
Podziel się:

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał swoją rekomendację co do wyborów prezydenckich. W formie tradycyjnej mogłyby się odbyć najwcześniej za dwa lata. W tej sytuacji mogą się jednak odbyć wybory korespondencyjne.

Wybory prezydenckie 2020. Łukasz Szumowski zaleca poczekać dwa lata
(PAP, PAP, Mateusz Marek)

Łukasz Szumowski, minister zdrowia przekazał swoją rekomendację co do wyborów prezydenckich. Według niego nie ma mowy o zorganizowaniu tradycyjnych wyborów w najbliższym czasie.

Najlepszym rozwiązaniem jest przełożenie wyborów o dwa lata. Wtedy będziemy mieć szczepionkę - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia.

Minister dodał, że jeśli parlament się nie zgodzi, jedyną opcją zostaną wybory korespondencyjne. Nie podał jednak żadnego konkretnego terminu.

Zobacz także: Koronawirus: dlaczego powinniśmy zakrywać usta i nos

Wybory korespondencyjne są jedyną formą wyborów, które mogę zarekomendować z punktu widzenia medycznego. (…)Nie ma bezpieczniejszych czy gorszych terminów na ich przeprowadzenie. Na jesieni spodziewamy się drugiej fali epidemii i fali zachorowań na grypę -mówił.

Sejm przyjął ustawę o głosowaniu korespondencyjnym. Obecnie pracuje nad nią Senat. Wcześniej pomysł przedłużenia kadencji Andrzeja Dudy zaprezentował Jarosław Gowin. Z powodu braku porozumienia, odszedł z rządu. Opozycja nie zgadza się jednak na przedłużenie kadencji prezydenta, proponuje wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, na co z kolei nie ma zgody obozu rządzącego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Pan
2 lata temu
Dlaczego maski nie sa za darmo!!karakan byl na cmentarzu ,pod pomnikiem z 30osob!!!Kiedy westaniecie z kolan polacy
Pan
2 lata temu
Polacy to wspanialy narod,kiedy wstaniecie z kolan.Sejm to szopka antypolska
Daras
2 lata temu
Wybory korespondencyjne juz w samej nazwie nie mają nic wspólnego z wolnymi wyborami. To już Budka słusznie zauwazył, że w momencie gdy będą przechodziły przez rece osób trzecich nie mozna ich nazwać tajnymi.
bezpartyjny
2 lata temu
braula jesteś głucha czy głupia.
Fakt
2 lata temu
Co za problem by listownie oddać głos. Od sierpnia przez dwa lata nie ma być Prezydenta. To w takim razie kto ma podpisywać ustawy. Wirus z nami zostanie na bardzo długo. To rezygnujemy z wyborów i co dalej
Antek
2 lata temu
Zamknij się albo udław się maską.10 widzimy się przy urnach.bedziemy głosować.specjalne samoloty rozwieją wirusa i będzie bezbecznie.muwie to wam ja Antoni dobry przyjaciel waszego kulawego wodza kotofila z żoliboża.
Wybory
2 lata temu
To jak będą wybory czy nie? Jak myślicie?
memento
2 lata temu
Nigdy się nie wytłumaczy, jeśli po pseudowyborach w maju wzrośnie ilość zachorowań i zgonów. Choćby nie wiem jakie dowody by przedstawiał, tylko JEGO Polacy będą winić. Jeśli wykona rozkaz, to zostanie sam i nawet u rozkazodawcy nie będzie miał szacunku
Polak
2 lata temu
Zadnych układów z kłamcami Szumowski wrócil do gniazda Pisowskiego (parę dni poudawał człowieka)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić