Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Arabia Saudyjska. Aresztowano go w wieku 13 lat. Teraz może zostać ukrzyżowany

3
Podziel się:

Murtaja Qureiris miał 10 lat, gdy brał udział w antyrządowych demonstracjach. Aresztowano go za to gdy skończył 13. Dziś, kiedy osiągnął już pełnoletność, władze chcą skazać go na karę śmierci.

Arabia Saudyjska. Aresztowano go w wieku 13 lat. Teraz może zostać ukrzyżowany
(twitter.com, @fbhutto)

Na chłopcu ciążą poważne zarzuty. Qureiris oskarżany jest m.in. o przynależność do grupy terrorystycznej i stosowanie przemocy podczas antyrządowych protestów. Saudyjczyk miał strzelać do sił porządkowych oraz rzucać koktajlami Mołotowa w posterunek policji.

18-latek twierdzi, że jest niewinny. Przebywający od ponad pięciu lat w areszcie oskarżony przekonuje, że wszystkie czyny, które zapisane zostały przez prokuraturę w zeznaniach zostały spisane w wyniku przeprowadzanych na chłopcu tortur i przymuszeń - donosi telewizja CNN.

Władze domagają się najwyższej kary. Śledczy propozycję najsurowszego wyroku argumentują tym, że nastolatek dopuścił się zdrady i podżegania do buntu, co według obowiązującego w Arabii Saudyjskiej prawa szariatu zasługuje na karę śmierci. Chłopiec może zostać stracony poprzez ukrzyżowanie lub ścięcie – donosi CNN.

To przerażające, że Murtaja Qureiris stoi w obliczu egzekucji za przestępstwa, które obejmują udział w protestach, gdy miał zaledwie 10 lat – powiedziała Lynn Maalouf, dyrektorka Amnesty International ds. Badań na Bliskim Wschodzie.

Zobacz także: Zobacz też: #KresyŚwiata: Iran szokuje. Kara śmierci za pornografię

Koszmar trwa od wielu lat. Qureiris został zatrzymany w wieku 13 lat, gdy wraz z rodziną próbował przedostać się do Bahrajnu. Jego problemy z władzami królestwa zaczęły się w 2011 roku kiedy mając 10 lat wziął udział w proteście antyrządowym. Był to czas, gdy na Bliskim Wschodzie trwała Arabska wiosna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
tom
2 lata temu
Wahabici,to najgorszy sort islamu,to zbrodniarze wobec ludzkości !!
Jarosław Biel...
3 lata temu
Prawo jest prawem!
eth
3 lata temu
Intekektualnie to wczesne sredniowiecze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić