Wróć na
Aldona Brauła
|

Argentyna. Odkryto listę nazistów. Na ich kontach może być fortuna

764
Podziel się

Dokumenty odkryte w Argentynie ujawniają nazwiska 12 tys. nazistów ukrywających się przed laty w Argentynie. Wielu z nich miało konta w szwajcarskich bankach, na których mogą być zgromadzone fortuny ukradzione w czasie wojny.

Argentyna. Odkryto listę nazistów. Na ich kontach może być fortuna
(Wiesenthal Centre)
bCIcxeXp

W Argentynie odkryto dokumenty z 12 tys. nazwisk nazistowskich zbrodniarzy. Papiery znaleziono w magazynie w byłej nazistowskiej kwaterze głównej w Buenos Aires.

Sprawą zajęło się Centrum Szymona Wiesenthala z siedzibą w Los Angeles. Poprosiło Credit Suisse Group o identyfikację nieaktywnych kont bankowych i nazwisk znalezionych na liście. Żydowska agencja od lat działa na rzecz ofiar Holocaustu i zajmuje się poszukiwaniami zbrodniarzy wojennych, ukrywających się po całym świecie.

Uważamy, że na tych długo nieaktywnych kontach zgromadzone są pieniądze żydowskich ofiar - twierdzi Centrum.

bCIcxeXr

Zobacz także: Ambasador Izraela przyznaje: to najwiekszy dołek w naszych relacjach

Niemcy zaczęli rozkradać majątki żydowskie już w latach 30. Najwięcej zabrano jednak już podczas II wojny światowej i okupacji. Większość z tych pieniędzy umieszczano na kontach w szwajcarskich bankach.

Centrum Szymona Wiesenthala wydało w tej sprawie oświadczenie. Na swojej stronie napisali, że wielu nazistów wymienionych w argentyńskich dokumentach "miało jeden lub więcej rachunków bankowych w Schweizerische Kreditanstalt, który stał się później bankiem Credit Suisse".

bCIcxeXx

Bank ma bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Podczas drugiej wojny światowej i po niej kilka krajów Ameryki Południowej, w tym Argentyna, było bezpiecznymi schronieniem dla nazistów. Wśród słynnych uciekinierów był Adolf Eichmann, jedna z kluczowych osób odpowiadających za Holocaust.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIcxeXS
KOMENTARZE
(764)
tyhyhyh
4 miesiące temu
ukradli także polskie majątki. Kasa także nam sie należy.
Wuja Leon
4 miesiące temu
Pieniądze żydowskich ofiar. Dobre sobie. Niemcy nikogo nie okradali, tylko Żydów. Bo o tym, że tylko Żydzi byli mordowani w czasie II WŚ, i to przez wszystkich, a zwłaszcza Polaków, to już powszechnie wiadomo.
asad
4 miesiące temu
Ofiarami Niemców padali nie tylko Żydzi, ale też Polacy oraz wiele innych narodowości. Kto udowodnił, że pieniądze są z rabunku akurat Żydów? Pieniądze były znakowane ?? Obrzezane?? Żydzi zawłaszczają pamięć o II wojnie światowej !! Uważają , że tylko im się należą odszkodowania i że są jedynymi ofiarami!! To jest po prostu podłe!!
bCIcxeXT
Likin
4 miesiące temu
Żydowska agencja od lat działa na rzecz wyłudzania szantażami i grożbami pieniędzy od wszystkich na całym swiecie po to została stworzona.
Słowianin
4 miesiące temu
Po złoto z pociagu z Wałbrzycha też już stali w kolejce
Najnowsze komentarze (764)
Górol
4 miesiące temu
No dobrze , tylko dlaczego spadkobiercami maja być Żydzi? W dumpiest zgineło ich coś ponad 3 ml , przeważnie byli to obywatele Polski, Polaków zgineło więcej , a obrabowanych byli wszyscy , czyli głównym “beneficjentem @ tych kont , kto powinien być ?
Ico1975
4 miesiące temu
Banki w Szwajcarii 50%
Tomash
4 miesiące temu
Kto jest właścicielem tych Szwajcarskich banków? Jakiej narodowości są bankierzy i dlaczego nie można ich nazwać antysemitami?
shell
4 miesiące temu
z luzem liczę na to bo mam wrażenie że to pakiet państwowy tylko trzeba umieć go ułożyć;) skąd mam wiedzieć
kos
4 miesiące temu
może jutro...
xxxx
4 miesiące temu
Wiadomo czyje. Jak coś znajdziesz, to niechybnie jest żyda. może on o tym nie wiedzieć, ale i tak jest jego.
Mishra
4 miesiące temu
A polskie nie tylko żydowskie
ptyś
4 miesiące temu
Czołowymi sponsorami Adolfka byli eskimoscy bankierzy . Którzy w dowód wdzięczności zagospodarowywali potem złoto produkowane w obozach finansując Adolfkowi wojenkę. Rody Rotsch...... Rockef........ Warburg...... ale o tym sza to antyeskimościn .
bCIcxeXL
Ccv
4 miesiące temu
Żydów w Polsce było tylko niecałe 20%
meok
4 miesiące temu
Na czym się tak dorobili w Polsce?
Tomasz
4 miesiące temu
Niech Żydzi zapłacą Arabom za ich ziemie które to zwą Izraelem i za wymordownych rdzennych mieszkańców
miroslaw5
4 miesiące temu
A gdzie majątek obywateli Polski
Tomasz
4 miesiące temu
to są pieniąsze i majątek Polaków i POLSKI!!!
Polak
4 miesiące temu
Są w żydowskim banku więc ??
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić