o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Niemcy. Szok w Berlinie. Otworzono grób zbrodniarza hitlerowskiego

172
Podziel się

Całe Niemcy są w szoku. Grób Reinharda Heydricha, współpracownika Adolfa Hitlera, został otworzony przez nieznanego sprawcę lub sprawców w stolicy Niemiec. Zbrodniarz hitlerowski był pochowany w nieoznakowanej mogile – skąd sprawca wiedział, gdzie się znajdują szczątki? To nie pierwszy taki przypadek w historii.

niemcy reinhard heydrich
niemcy reinhard heydrich (Getty Images, Fox Photos/Hulton Archive)
bEgzUtFh

Nazista został pochowany na Cmentarzu Inwalidów w Berlinie. Podobnie jak w przypadku większości współpracowników Adolfa Hitlera, jego grób nie był w żaden sposób oznakowany. W ten sposób rząd Niemiec zapobiega sytuacjom, kiedy takie miejsca stają się obiektami pielgrzymek neonazistów.

Do incydentu doszło w czwartek 12 grudnia. Tego typu działanie jest uznawane w Niemczech za przestępstwo. Przedstawiciele berlińskiej policji potwierdzili, że z grobu nie zostały skradzione żadne kości.

Na razie pozostaje zagadką, jak sprawcy – albo sprawcom – udało się odnaleźć mogiłę. Wiedza na temat lokalizacji grobu Heydricha była utrzymywana w ścisłej tajemnicy.

bEgzUtFj
Zobacz także: Zobacz też: Zbrodnia bez kary. "Lekarz Hitlera" wiódł po wojnie spokojne życie

Ostatni taki przypadek miał miejsce dziewiętnaście lat temu. Wówczas doszło do spenetrowania grobu Horsta Wessela, nazistowskiego szturmowca.

Reinhard Heydrich był oficerem wywiadu III Rzeszy oraz oficerem policji w stopniu generała. W ostatnich latach życia pełnił funkcję zastępcy protektora Czech i Moraw.

bEgzUtFp

Heydrich jest uznawany za jednego z głównych winnych Holocaustu. Był jednym z najbardziej fanatycznych nazistów i najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera. Zginął w zamachu 4 czerwca 1942 w Pradze. Niektórzy naziści wskazywali, że SS-man mógłby uniknąć śmierci, gdyby zdecydował się na przejazd samochodem z zakrytym dachem.

Pogrzeb Reinharda Heydricha był jednym z najbardziej spektakularnych w historii III Rzeszy. Po jego śmierci na terenie Czech i Moraw został wprowadzony stan wojenny.

bEgzUtFq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEgzUtFK
KOMENTARZE
(172)
Zbyszek
rok temu
Kurde jaki podobny do Tuska 🤣🤣🤣🤣🤣 To jakaś dalsza rodzina? 🤣🤣🤣🤣🤣
o00o
rok temu
Brawo Czesi !!!
donek
rok temu
kolego dziadka z wermachtu
bEgzUtFL
Darek
rok temu
Ta klama miała przejąć całe uderzenie z granata. Dostał jeszcze rykoszetem i wdała się gangrena. Trochę się pomęczył. Ogólnie szkodnikus nochalopagus do kwaratu
Patriota
rok temu
Nie lubie niemcow
marcin
rok temu
Chodzi o kośći o dna robią ponoc klony wbyłych zbrodniarzy wojennych sprawa odbywa sie w bazie kentaki usa
Olo
rok temu
W strukturach, wojska ,policji i władzy jest masa zagorzałych nazistów , myślę że komuś zależało na tym z czym rainhard został pochowany.
Wujek DR
rok temu
A nie napisali, że był Polakiem ?
Nick
rok temu
A czemu zakładają, że wandal wiedział czyj to grób? Może wybrał anonimowy z myślą, że nikt o niego nie dba, więc nikt nie będzie go ścigał za zbeszczeszczenie tego grobu
Nick
rok temu
ale czemu zakładają, ze wandal wiedział co to za grób i czyj? Moze zdecydował się otworzyć ten ze zwględu na jego anonimowość i fakt, że nie będzie rodziny, która bedzie go ścigała za zbeszczeszczenie grobu.
*#+
rok temu
Czy ktoś wierzy w przypadek? Ktoś udostępnił archiwa co tam się dzieje to niech każdy przeanalizuje historię Niemiec z lat 30 to się zaczyna powtarzać 😎
Olo
rok temu
To kolesie tuska
Asura
rok temu
Moi koledzy na zdjeciu
bEgzUtFD
Polak
rok temu
Brawo Kopie dalej tylko dla czego oni mają groby?a nie doły jak ludzie których zamordowali i nie wiedzdzą gdzie spoczywają a Niemcy to ukrywają-mają swoją śmietankę,groby są po to by je odwiedzać i wiedzieć Kogo a nie ukrywać zbrodniarzy 😂😂😂😂😂😂😂😂👏👏👏👏👏👏👏
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić