REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski19.11.18 (12:37)

Argentyńczycy pokazali pierwsze zdjęcia okrętu San Juan

Łódź podwodna argentyńskiej marynarki wojennej zaginęła w listopadzie 2017 roku. Teraz opublikowano pierwsze zdjęcia jednostki leżącej na dnie oceanu.
Armada Argentina / Twitter

Według najnowszych ustaleń łódź leży na głębokości 920 metrów. Wcześniej podawno, że odnaleziono ją 800 metrów pod powierzchnią wody. Firma Ocean Infinity, która dotarła do wraku informuje, że spoczywa on około 600 kilometrów na wschód od Comodoro Rivadavia, argentyńskiego miasta położonego nad zatoką Jan Jorge.

Nasze myśli są z wieloma rodzinami dotkniętymi tą straszliwą tragedią. Mamy szczerą nadzieję, że zlokalizowanie miejsca spoczynku ARA San Juan będzie dla nich pocieszające w czasie, który musi być bardzo trudny. Ponadto mamy nadzieję, że nasza praca doprowadzi do odpowiedzi na ich pytania i wyciągnięcia wniosków, które pomogą zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości - powiedział szef Ocean Infinity Oliver Plunkett.

REKLAMA

Do wraku dopłynęły podwodne drony. Zostały wypuszczone ze statku Seabed Constructor. W całej operacji brało udział 60 osób. Akcję obserwowali oficerowie argentyńskiej marynarki wojennej oraz troje członków rodzin załogi. Bliscy marynarzy, którzy zginęli na San Juan chcą, by okręt wydobyto. Jednak Argentyńczycy twierdzą, że nie mają takich możliwości. Opublikowano pierwsze zdjęcia odnalezionej łodzi.

Jednostka ARA San Juan zaginęła 15 listopada 2017 roku. Okręt wypłynął z najdalej wysuniętego na południe portu Argentyny. Po wyjściu z Ushuaia obrał kurs na Mar del Plata, miasto leżące około 400 kilometrów na południowy wschód od Buenos Aires. Na pokładzie łodzi podwodnej były 44 osoby. Niedługo przed zaginięciem okrętu, załoga zgłosiła awarię akumulatorów.

Wśród załogi była kobieta o polskich korzeniach. Pełniła służbę jako pierwsza oficer. Eliana Maria Krawczyk miała kontaktować się z rodziną kilka dni przed zaginięciem okrętu. Brat kobiety, Roberto, ujawnił, że rozmawiał z nią przez telefon na kilka dni przed zaginięciem okrętu, po wynurzeniu w mieście Ushuaia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij