Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Atak w więzieniu. Kajetan P. dusił psycholożkę

66
Podziel się:

Podejrzany o brutalny mord w Warszawie, Kajetan P. zaatakował lekarkę i zranił interweniującego strażnika.

Atak w więzieniu. Kajetan P. dusił psycholożkę
(Radek Pietruszka/PAP)

*Mężczyzna rzucił się na kobietę w swojej celi, w więzieniu na Mokotowie. *Wykorzystał chwilę nieuwagi podczas obchodu lekarskiego. Dotąd zachowywał się spokojnie i nie traktowano go, jak potencjalne "zagrożenie dla otoczenia". Przebywałby wówczas w specjalnym pomieszczeniu dla niebezpiecznych osadzonych.

Gdy z celi wychodzili już lekarze, strażnik i pani psycholog, która opuszczała pomieszczenie jako ostatnia, Kajetan P. rzucił się na kobietę i zaczął ją od tyłu dusić. Strażnicy wrócili do celi i uwolnili psycholożkę, ale wtedy Kajetan P. zaczął wymachiwać ostrym kawałkiem szkła - informuje RMF FM.

*Zdołał zranić obezwładniającego go oddziałowego. *Ostatecznie skrępowano go i zamknięto w celi o zaostrzonym rygorze. Psycholożka jest ponoć w szoku i posiniaczona. Kajetan P. fragment stłuczonego słoika musiał przemycić z kantyny. Gdyby miał status więźnia "N", czyli niebezpiecznego, nie mógłby tam robić zakupów. Władze zakładu karnego badają teraz zapis z monitoringu.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(66)
realista
11 miesięcy temu
Do myślących on pali głupa to jedyna szansa na wcześniejsze wyjście. Mama prokuratorka dobrze wie jakich środków użyć aby mu pomóc i skrócić karę . To jedyna szansa dla niego .Mamy takich dobrych lekarzy "specjalistów" że go szybko wyleczą .
wb.
11 miesięcy temu
To typowy przykład błędnej diagnozy psychologiczno- penitencjarnej i chyba braku ostrożności wynikającego z rutyny. Lekarz, psycholog w celi a więc chyba jakiś oddział terapeutyczny i osadzeni z zaburzeniami psychicznymi a więc wymagający, zawsze, zwiększonej czujności i ostrożności choćby nawet podejrzewano symulację tych zaburzeń.
Andy7272
7 lat temu
Przecież to jedna wielka bajka. Wiezień pod specjalnym nadzorem, w specjalnie do tego przygotowanej celi i kawałek szkła w jego posiadaniu. To po pierwsze . Po drugie: - przed wejściem osób trzecich, takich jak pani psycholog, więzień i cela są przeszukiwane w celu zminimalizowania zagrożenia. Po trzecie: - Pani psycholog powinna wyjść jako pierwsza, a nie ostatnia - zasady bezpieczeństwa. Sumując... Tak niebezpieczny więzień "wyczarował" sobie kawałek szkła. Służba więzienna nie podjęła wszystkich kroków, jakie podjąć powinna by zminimalizować zagrożenie ze strony więźnia. Popełniła niewybaczalny błąd, zostawiając przy opuszczaniu celi panią psycholog sam na sam z więźniem. Nieważne czy teraz więzień próbuje zmienić kwalifikacje czynu, ze świadomego działania na nieświadome, ważne jest, kto do tej sytuacji w areszcie dopuścił. Nie bronie Kajetana. Jednak prawo jest prawem ( obojętnie jakie jest ), a procedury są procedurami , które trzeba przestrzegać.
widz
7 lat temu
Gdy go transportowali do Polski mogli otworzyć tylną klapę np.gdy przelatywali nad Alpami a mielibyśmy po problemie.
Otaku
7 lat temu
Zalecam likwidację. SAM wykonam wyrok śmierci. Przycisk, toporek, zapadnia - obojętne...
edek
7 lat temu
Jaki wariat ??? Marny aktorzyna ! za komuny zaraz lekarstwo by się znalazło :) na śniadanie wpier...l na obiad becki na kolacje boxxxxy :) zaraz by powiedział kto zabił Kennediego
SS Schizophre...
7 lat temu
kajtek bez majtek hahahaha :D
lord
7 lat temu
Uśpić dziada i po kłopocie.
aga
7 lat temu
Cóż, lepiej być wariatem, niż mordercą, wyroki łagodniejsze i lepiej się leczyć, niż odsiadywać wyrok. Nie jest on taki głupi.
arek
7 lat temu
Kajetan ty dziku
zły
7 lat temu
g.prawda, robią z niego brutalnego bandytę ,kneblując usta,zakładają kaski na jego głowę medialnie tworząc wizerunek do potępienia jak przy sprawie syna Wróbla . Ktoś mocny stoi za tą ściemą a może to odwet za Wróbla?
b nmb
7 lat temu
Powinni użyć paralizatora
DRAB
7 lat temu
I poco się z nim bawić do niczego to nie prowadzi głowy mu się nie naprawi dla społeczeństwa było by lepiej go uspać
Black j.
7 lat temu
Zrobić z siebie wariata...... i wypuścić na wolność . Ot cala historia ......
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić