Karolina Woźniak| 

Australia. 5-gwiazdkowy hotel daje schronienie bezdomnym w czasie pandemii koronawirusa

40

"Wszystko dla ich zdrowia" - tak 5-gwiazdkowy hotel z Perth w Australii tłumaczy decyzję o przyjmowaniu do siebie bezdomnych za darmo i próbie zmniejszenia ryzyka zarażenia się koronawirusem. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Australia. 5-gwiazdkowy hotel daje schronienie bezdomnym w czasie pandemii koronawirusa
(Getty Images, Stephane Cardinale - Corbis / Contributor)

20 bezdomnym zostanie zapewnione zakwaterowanie w hotelu Pan Pacific. Akcja odbywa się w ramach programu pilotażowego "Hotele z sercem". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, aż 120 bezdomnych będzie mogło zamieszkać w hotelu na czas pandemii koronawirusa.

Australia. 5-gwiazdkowy hotel daje schronienie bezdomnym w czasie pandemii koronawirusa

Niewykluczone, że program zostanie rozszerzony i pomoże również ofiarom przemocy domowej lub tym, którzy cierpią na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne.

Simone McGurk, minister, która odpowiada za prace społeczne w Australii, powiedziała, że inicjatywa jest już realizowana w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. "To pokazuje, co można osiągnąć, gdy istnieje współpraca między sektorem prywatnym, służbą społeczną i sektorem rządowym" - powiedziała.

Zobacz także: Zobacz także: Wybory prezydenckie bez zmian? "Władza zapłaci za to ogromną cenę"

"Z pomocą organizacji świadczących usługi społeczne ta inicjatywa odciąży system opieki zdrowotnej w Australii Zachodniej" - dodała. Simone zakłada również, że dzięki temu rozprzestrzenianie się COVID-19 zostanie powstrzymane.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić