Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Australia. Dopadli 12-letnich podpalaczy

62
Podziel się:

Policja odkryła, że trzej 12-letni chłopcy celowo wywołali pożar w Nowej Południowej Walii w Australii. Władze przekazały, że będą traktowani zgodnie z ustawą o młodych przestępcach.

Australia. Dopadli 12-letnich podpalaczy
(Getty Images, Brett Hemmings / Stringer)

Dwóch 12-letnich chłopców podpaliło trawę w rezerwacie w Koonawarra w Australii w niedzielę 1 grudnia. Tego samego dnia trzeci 12-latek wzniecił ogień za klubem sportowym na przedmieściach Wollongong. Na szczęście strażacy zdołali ugasić oba pożary.

To bardzo niepokojące, gdy młodzi ludzie w dalszym ciągu ignorują wiadomość o tym, jak niebezpieczne mogą być pożary. Wzywamy całą społeczność do zachowania czujności i zgłaszania wszelkich podejrzanych zachowań - powiedział inspektor okręgowy policji w Lake Illawarra, Brian Pedersen.

Chłopcy w ramach kary wezmą udział w konferencji dla młodzieży. Dzięki zastosowaniu ustawy o młodych przestępcach nie odpowiedzą w inny sposób za przestępstwo spowodowania pożaru buszu. Ta forma odpowiedzialności - jak tłumaczy australijska policja - ma na celu "umożliwienie sprawcom zajęcie się wyrządzoną przez nich szkodą".

To już nie pierwszy raz, gdy młodzi ludzie zostali przyłapani na wywoływaniu pożarów w Nowej Południowej Walii. W sierpniu trzy nastolatki w wieku 12, 13 i 14 lat zostały aresztowane w South Kempsey za celowe wywołanie 13 pożarów traw.

Jest to przestępstwo i poważnie zagraża życiu ludności i strażaków. Każdy, kto jest na tyle głupi, by celowo rozpalić ogień, powinien wiedzieć, że zostanie złapany i postawiony przed sądem - powiedział wówczas rzecznik Straży Pożarnej (RFS) Greg Allan.

Zobacz także: Zobacz także: Zrobił zdjęcie z okna. Niebo wygląda przerażająco

We wschodnich regionach Australii wciąż szaleją pożary. Od lipca w ponad 700 pożarach w Nowej Południowej Walii spłonęły 2 miliony hektarów ziemi. Zginęło 6 osób, a 673 domy i 1400 innych budynków zostało zniszczonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(62)
deat666
3 lata temu
podpalali???? to powinni w tych pożarach zdechnąć
deat666
3 lata temu
podpalali ???? to gnojstwo też spalić, to jedyna z możliwych kara
PiotrF
3 lata temu
Aborygeni systematycznie podpalali busz, dzięki temu nie dochodziło do tak tragicznych pożarów...
san
3 lata temu
Czego się dziwić skoro to potomkowie angielskich kryminalistów. Nie dawno jeszcze Aborygenów uważali za zwierzęta i ukradli im ich ziemie. Bandycka nacja to i bandyckie obyczaje
Betka
3 lata temu
No jak to, nastolatki podpalają, w Amazonii jacyś ludzie opłaceni przez Di Caprio... a przecież papież mówi, że to Pachamama ostrzega ludzi...?
Strażak
3 lata temu
Spalić żywcem za szkody które wyrządzili
ja
3 lata temu
Zostawić w takim popożarowym buszu na tydzień.... Jak przeżyją, zrozumieją.
Powinni2
3 lata temu
Nie jedno tylko kilka podaleń, a więc traktować ich jako dorosłych! 12 lat to już myślączy człowiek zdający sobie sprawę o konsekfencjach swoich działań, także dobrze wiedzieli co robią! do więzienia na minimum 20 lat! niech bedzie przykład dla innych
Jędrzej
3 lata temu
24 godz przymusowego słuchania płaczu poparzonych Koala
Mario
3 lata temu
Bezstresowe wychowywanie ciąg dalszy :)
Relanium
3 lata temu
W czasie powstania Warszawskiego dwunastoletnie dzieci przenosił przenosiły meldunki a czternastolatkowie walczyli z bronią w ręku. Po wojnie 15-letni chłopcy nierzadko musieli utrzymać rodziny bo ojcowie zginęli. To wiek wystarczający by rozumieć konserwację swoich czynów i przewidywać ich skutki. Tym bardziej w takiej sytuacji jak tam. Powinni odpowiadać z całą surowością prawa. A nawet więcej- wg zasad stanu wyjątkowego czy wojennego.
jhjh
3 lata temu
podpalić bachory, niech poczują cierpienie tych, co przez nich cierpią!!!!
Ewa
3 lata temu
Potrzymać gówniarzy kilka sekund w ogniu i starczy.
antar
3 lata temu
Do poprawczaka ich wsadzić a nie skazywać na "KONFERENCJE". TO JAKAŚ BZDURA! W Australii za byle co można trafić na wiele lat do więzienia lub nawet zostać przez policję poważnie lub śmiertelnie unieszkodliwionym. A gówniarze pójdą na konferencję. No to za kilka lat podpalą więcej i ktoś zginie - to logika australipiteków.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić