o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Australia. Dopadli 12-letnich podpalaczy

62
Podziel się

Policja odkryła, że trzej 12-letni chłopcy celowo wywołali pożar w Nowej Południowej Walii w Australii. Władze przekazały, że będą traktowani zgodnie z ustawą o młodych przestępcach.

Australia. Dopadli 12-letnich podpalaczy
(Getty Images, Brett Hemmings / Stringer)
bDAfshNh

Dwóch 12-letnich chłopców podpaliło trawę w rezerwacie w Koonawarra w Australii w niedzielę 1 grudnia. Tego samego dnia trzeci 12-latek wzniecił ogień za klubem sportowym na przedmieściach Wollongong. Na szczęście strażacy zdołali ugasić oba pożary.

To bardzo niepokojące, gdy młodzi ludzie w dalszym ciągu ignorują wiadomość o tym, jak niebezpieczne mogą być pożary. Wzywamy całą społeczność do zachowania czujności i zgłaszania wszelkich podejrzanych zachowań - powiedział inspektor okręgowy policji w Lake Illawarra, Brian Pedersen.

Chłopcy w ramach kary wezmą udział w konferencji dla młodzieży. Dzięki zastosowaniu ustawy o młodych przestępcach nie odpowiedzą w inny sposób za przestępstwo spowodowania pożaru buszu. Ta forma odpowiedzialności - jak tłumaczy australijska policja - ma na celu "umożliwienie sprawcom zajęcie się wyrządzoną przez nich szkodą".

bDAfshNj

To już nie pierwszy raz, gdy młodzi ludzie zostali przyłapani na wywoływaniu pożarów w Nowej Południowej Walii. W sierpniu trzy nastolatki w wieku 12, 13 i 14 lat zostały aresztowane w South Kempsey za celowe wywołanie 13 pożarów traw.

Jest to przestępstwo i poważnie zagraża życiu ludności i strażaków. Każdy, kto jest na tyle głupi, by celowo rozpalić ogień, powinien wiedzieć, że zostanie złapany i postawiony przed sądem - powiedział wówczas rzecznik Straży Pożarnej (RFS) Greg Allan.

Zobacz także: Zobacz także: Zrobił zdjęcie z okna. Niebo wygląda przerażająco

We wschodnich regionach Australii wciąż szaleją pożary. Od lipca w ponad 700 pożarach w Nowej Południowej Walii spłonęły 2 miliony hektarów ziemi. Zginęło 6 osób, a 673 domy i 1400 innych budynków zostało zniszczonych.

bDAfshNp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDAfshNK
KOMENTARZE
(62)
Powinni
rok temu
dostać co najmniej roczny nakaz pracy w ośrodku rehabilitacji poparzonych zwierząt.
belfer
rok temu
DZIECI SA PONAD PRAWEM A WSZYSTKIM JEST WINNA SZKOLA I RODZICE rodzice powinny pokryc wszelkie szkody i pracowac na nie do konca zycia dziecko ma wieksze prawa niz nauczyciel ,Nastapi samozaglada
liceum
rok temu
Bachory bawią się w ekologów . W Polsce zakaz palenia ognisk i grillów a tam jakoś milczą o smogu i ekologii .
bDAfshNL
garbaty
rok temu
Może jednak pasem na gołą...
gaja
rok temu
Zostawić w podpalonym lesie. Żadna strata.
Najnowsze komentarze (62)
deat666
rok temu
podpalali???? to powinni w tych pożarach zdechnąć
deat666
rok temu
podpalali ???? to gnojstwo też spalić, to jedyna z możliwych kara
PiotrF
rok temu
Aborygeni systematycznie podpalali busz, dzięki temu nie dochodziło do tak tragicznych pożarów...
san
rok temu
Czego się dziwić skoro to potomkowie angielskich kryminalistów. Nie dawno jeszcze Aborygenów uważali za zwierzęta i ukradli im ich ziemie. Bandycka nacja to i bandyckie obyczaje
Betka
rok temu
No jak to, nastolatki podpalają, w Amazonii jacyś ludzie opłaceni przez Di Caprio... a przecież papież mówi, że to Pachamama ostrzega ludzi...?
Strażak
rok temu
Spalić żywcem za szkody które wyrządzili
ja
rok temu
Zostawić w takim popożarowym buszu na tydzień.... Jak przeżyją, zrozumieją.
Powinni2
rok temu
Nie jedno tylko kilka podaleń, a więc traktować ich jako dorosłych! 12 lat to już myślączy człowiek zdający sobie sprawę o konsekfencjach swoich działań, także dobrze wiedzieli co robią! do więzienia na minimum 20 lat! niech bedzie przykład dla innych
bDAfshND
Jędrzej
rok temu
24 godz przymusowego słuchania płaczu poparzonych Koala
Mario
rok temu
Bezstresowe wychowywanie ciąg dalszy :)
Relanium
rok temu
W czasie powstania Warszawskiego dwunastoletnie dzieci przenosił przenosiły meldunki a czternastolatkowie walczyli z bronią w ręku. Po wojnie 15-letni chłopcy nierzadko musieli utrzymać rodziny bo ojcowie zginęli. To wiek wystarczający by rozumieć konserwację swoich czynów i przewidywać ich skutki. Tym bardziej w takiej sytuacji jak tam. Powinni odpowiadać z całą surowością prawa. A nawet więcej- wg zasad stanu wyjątkowego czy wojennego.
jhjh
rok temu
podpalić bachory, niech poczują cierpienie tych, co przez nich cierpią!!!!
Ewa
rok temu
Potrzymać gówniarzy kilka sekund w ogniu i starczy.
antar
rok temu
Do poprawczaka ich wsadzić a nie skazywać na "KONFERENCJE". TO JAKAŚ BZDURA! W Australii za byle co można trafić na wiele lat do więzienia lub nawet zostać przez policję poważnie lub śmiertelnie unieszkodliwionym. A gówniarze pójdą na konferencję. No to za kilka lat podpalą więcej i ktoś zginie - to logika australipiteków.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić