o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Australia. Strażacy zostawili rozczulający liścik

3
Podziel się

Strażacy z Australii ugasili dom, a potem napisali liścik do właścicieli posesji. Mężczyzna opublikował w mediach społecznościowych zaskakującą i jednocześnie rozczulającą notatkę. Strażacy przepraszali w wiadomości, że nie uratowali kilku budynków gospodarczych i wypili mleko z lodówki.

Australia. Strażacy zostawili rozczulający liścik
(PAP/EPA, DAN PELED)
bDAfqFTp

Paul Sekfy z Nowej Południowej Walii podzielił się notatką od strażaków. Ekipa z Urunga Rural Fire Service (RFS) uratowała posiadłość mężczyzny. Strażacy przy okazji napisali do niego krótki liścik.

Uratowanie twojego domu było przyjemnością, ale nie mogliśmy ocalić twoich szop. P.S. - jesteśmy ci winni trochę mleka – czytamy w notatce.

Właściciel ugaszonego domu udostępnił zdjęcie notatki na Facebooku. Dodał także w opisie, że ta wiadomość jest najlepszą rzeczą, jaka przydarzyła mu się w życiu, zaraz po poranku tuż po jego ślubie.

bDAfqFTr

Zobacz także: Zrobił zdjęcie z okna. Niebo wygląda przerażająco

Post ma prawie 2 tys. polubień i udostępniono go 5 tys. razy. Szybko odnaleziono strażaków, którzy zostawili miły liścik. Kale Hardie-Porter jest jednym z nich, osobiście zapisywał wiadomość.

Skomentował post, że warunki w trakcie gaszenia pożaru były bardzo ciężkie. Przez chwilę używali domu Paula Sekfy'ego jako schronienia. Wtedy znaleźli w nim lodówkę i napili się mleka, za co przepraszali później w liście.

bDAfqFTx

Kale przeprosił także, że nie mogli uratować szop należących do posiadłości. Dodał, że jest dumny ponieważ mimo wszystko mogli zrobić coś dobrego w tak strasznych warunkach.

Australia w ostatnim czasie przezywa poważny kryzys. Codziennie wybucha po kilkadziesiąt pożarów, które są poważnym zagrożeniem. Jak dotąd zginęły 3 osoby, a około 150 domów doszczętnie się spaliło.

Władze ostrzegają przed ekstremalnymi i katastrofalnymi warunkami. W niektórych regionach Australii temperatura może osiągać nawet 37 stopni, ogromna susza sprzyja rozprzestrzenianiu się płomieni.

Ludzie uciekają z domów i szukają schronienia z dala od zagrożonych terenów. Zamknięto już ponad 600 szkół, a także wiele innych placówek publicznych.

bDAfqFTy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDAfqFTS
KOMENTARZE
(3)
Dfgy
rok temu
U nas też były upały 38°C i jakoś pożarów nie bylo.
lkoa
rok temu
i kogo to obchodzi ?
obserwator.
rok temu
bo gasili kaca po wczorajszej imprezie w remizie.
bDAfqFTT
Najnowsze komentarze (3)
Dfgy
rok temu
U nas też były upały 38°C i jakoś pożarów nie bylo.
lkoa
rok temu
i kogo to obchodzi ?
obserwator.
rok temu
bo gasili kaca po wczorajszej imprezie w remizie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić