o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Auto kontrolowane na nowych zasadach. Policja dostała uprawnienia

148
Podziel się

Polska policja już 7 listopada zyska nowe przywileje dotyczące kontroli aut. Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów, będą mogli łatwiej "pozbyć się" prawa jazdy. Policjanci skontrolują auto w miejscach wcześniej niedozwolonych np. zatoczkach autobusowych czy chodnikach.

Auto kontrolowane na nowych zasadach. Policja dostała uprawnienia
(East News, Piotr Jedzura/REPORTER)
bDZtChkl

Policja już niedługo zyska nowe uprawnienia. Kierowcy powinni mieć się na baczności, będzie można dużo łatwiej stracić prawo jazdy czy też dostać mandat.

Drogówka będzie mogła ustawić swój radiowóz albo nieoznakowane auto we wcześniej niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze będą mogli prowadzić stamtąd kontrolę. Chodzi tutaj o powierzchnie wyłączone, zatoki dla autobusów, pobocza czy też chodniki.

Jednak to nie jedyne zmiany jakie mają wejść w życie. Policjanci będą także zobowiązani do dokładnego sprawdzenia sprzętu do pomiaru prędkości, zanim go użyją. Muszą także stosować się ściśle do instrukcji obsługi oraz warunków meteorologicznych. Wcześniej przepisy w tej kwestii nie były tak jasno określone.

bDZtChkn
Zobacz także: Zobacz także: Łyse opony, zbita szyba. Nie mógł jechać dalej

Jeśli nakazuje ona przeprowadzenie testów działania urządzenia przed rozpoczęciem służby, funkcjonariusz będzie musiał je przeprowadzić. Do tej pory w przepisach wspomniano tylko o użytkowaniu urządzeń w warunkach określonych w instrukcji - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zwiększyć się ma także kontrola trzeźwości. Będzie wykonywanych więcej badań przesiewowych pod tym kątem.

bDZtChkt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDZtChkO
KOMENTARZE
(148)
Adam
11 miesięcy temu
Przecież wiemy jak byle jak są przeprowadzane badania wstępne do pracy i gdyby takie badania wstępne i okresowe były wykonywane rzetelnie przez lekarzy to połowa pracowników naszej firmy straciło by już pracę. Kierowanie na badania kierowców przy obecnym przedpotopowym wyposażeniu medycyny pracy kompletnie niema sensu bo rozpocznie się łapówkarstwo i narazi tylko kierowców na dodatkowe koszty.
Gość55
2 lata temu
CD... A co z pasażerem, gdzie pasażer ma wsadzić ręce ?. Proponuję żeby obowiązkowo pasażerowie w chwili kontroli drogowej kładli się na podłogę a jak nie ma miejsca to na pobocze, twarzą do ziemi, ręce skrzyżowane na karku i nogi szeroko rozstawione. Może wtedy ci tzw. obrońcy prawa poczuli by się bezpieczni. Coś tu jest nie tak, komuś musiały żylaki na mózgu się zrobić żeby uchwalić i podpisać takie zmiany przepisów. Coraz więcej kontrolujących, coraz więcej zaostrzeń i sankcji nawet za bzdury. Obserwując społeczeństwo podejrzewam że nie będzie żadnego społecznego sprzeciwu bo Polacy to naród bez jaj. Wszyscy jak lemingi będą się dawać strzyc swoim oprawcom i na dodatek w propagandowej telewizorni będą zachwalać jakie to dobre zmiany przepisów, jak to pisi...ki dbają o bezpieczeństwo i dobrobyt narodu. Obłuda i zakłamanie, chodzi jak zawsze o kasę i nic więcej. Terror i tyrania oto insygnia dobrej zmiany.
Gość55
2 lata temu
Absurd goni absurd, i nie ma końca. Partia rządząca na siłę szuka pieniędzy żeby mieli z czego finansować swoje socjalistyczne fanaberie. Niedługo milicja (tak milicja, nie ma żadnej różnicy) będzie chować samochód w krzaki albo do stodoły u chłopa i na kablu radarem będą namierzać samochody. Nie doczytałem się w artykule o obowiązkowym trzymaniu rąk na kierownicy, a to już jest całkowicie nie logiczne i absurdalne. Jak można żądać od obywateli totalnie rozbrojonego narodu trzymania rąk na kierownicy podczas kontroli milicyjnej ?. Ponad 80% obywateli nawet nie trzymało w ręku broni a co dopiero umieć się nią posługiwać. Ten przepis to będzie istny haczyk na wszystkich, jak będzie brakować pieniędzy na jakiś plus to wystarczy wydać polecenie że przy każdej kontroli karać mandatem nawet jak kierowca będzie trzymał ręce na kierownicy. I co im zrobicie, każdy sąd przyzna rację milicjantowi bo to są szlachetni, prawdomówni chłopcy, którzy tak ofiarnie chronią społeczeństw.
bDZtChkP
Adekk
2 lata temu
Dobrowolne oderwanie rąk od kierownicy albo sięgnięcie do kieszeni po dokumenty może być odebrane przez policję jako szukanie broni, przecież w naszym kochanym kraju nie ma pozwolenia na posiadanie broni. Już powinniśmy być nieufni wobec władzy i dziwnym przepisom. Dobrowolne oderwanie rąk od kierownicy albo sięgnięcie do kieszeni po dokumenty może być odebrane przez policję jako szukanie broni, przecież w naszym kochanym kraju nie ma pozwolenia na posiadanie broni. Już powinniśmy być nieufni wobec władzy i dziwnym przepisom.
duzynh
2 lata temu
Nie dobrze jest się dzieje w tym naszym ino trzeba się bać ale czasy jak za jakiej wojny by najmniej.
zaq
2 lata temu
Może coś nowego w sprawie rozbojów, kradzieży i zakłócaniu porządku publicznego? Czy to zbyt mało dochodowe kwestie?
Speed
2 lata temu
Wreszcie wszędzie będzie można kontrolować kozaków którzy poza granicami kraju są jak króliczki a w Polsce wszystko wolno....choć nie lubię to brawo Policja
Świder
2 lata temu
Kierowca jest jak maszynka do wyciągania pieniędzy a rząd się bawi jeden robi wycieczki lotnicze jeszcze inny tłucze rządowe limuzyny a sponsorem jest szofer tyle kwitów piszą na drogi by część przeznaczyli a jak na Ukrainę w tym kraju
wpieniony wyb...
2 lata temu
8 milionów Polaków pali papierochy dosłownie wszędzie, gdzie popadnie, a 30 milionów niepalących musi to wąchać, bo policja ma upośledzenie we wlepianiu mandatów za palenie na przystankach. Nie mielibyśmy dziury budżetowej,gdyby policja wlepiała mandaty nałogowcom za terroryzowanie fajkami niepalących. A przepisy mówią jasno o paleniu na CAŁYCH PRZYSTANKACH. Bzdury palaczy, że niby nie wiedzą, gdzie jest przystanek, albo nie widzą różnicy między przystankiem a wiatą przystankową, albo ostatnio jedna nastolatka stwierdziła, że na przystanku można palić, bo są śmietniki. Kraj gorszy od Ugandy. Dzicz i anarchia. Chorób odtytoniowych też byłoby mniej, gdyby policja zabrała się za palaczy!
MaS
2 lata temu
To tak dla poprawienia nastroju i sondaży przed wyborami. Zawsze powtarzałem, że PiS robi wszystko, by ludziom życie utrudnić.
To ja
2 lata temu
I jak zwykle chodzi tylko o kasę.
Gal Anonim
2 lata temu
To może urzędy zaprzestaną całkiem wydawać prawa jazdy, bo jak się słyszy co tydzień ile to tych dokumentów zatrzymuje policja, to teoretycznie na drogach nie powinno być samochodów.
A.
2 lata temu
A myslicie, ze pieniadze na 500+ to skad sie biora? Na drzewach przed sejmem nie rosna...
bDZtChkH
Elston
2 lata temu
Zabrakło na 500+??? to bedą mandaty , a moja sąsiadka dostała w terminie bo juz ją wiatr parkuje i chód ma marynarski :-) .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić