o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kajetan Szuwar
|

Awantura o rybkę w klubie Ceglana w Szczecinie. "Niech ktoś ją stamtąd uwolni"

14
Podziel się

Akwariowa rybka była trzymana w fatalnych warunkach. Sprawa rozjuszyła mieszkańców Szczecina i nie tylko tego miasta.

Awantura o rybkę w klubie Ceglana w Szczecinie. "Niech ktoś ją stamtąd uwolni"
(Facebook.com)
bEJNivAl

*Jeden ze szczecińskich lokali zdecydował się na nietypową "dekorację". *Akwariową rybę umieszczono w ciasnym zbiorniku przypominającym lampę. Komentujący nie są zgodni, czy zielony osad to glony czy nieczystości. Nagranie zaniepokojonych internautów zdobywa popularność sieci.

Stereotyp bojownika jako rybki bez wymagań, która przeżyje nawet w szklance widać ma się świetnie - pisze rozgoryczona komentatorka.

Pojemnik z rybą trudno nazwać akwarium. Bojownik wspaniały, bo tak nazywa się odmiana, ma nieco większe wymagania. 25 litrów wody, osprzęt akwarium i żywe rośliny - to według komentujących minimum, które zlekceważyli właściciele kawiarni. Pod postem nie brakuje pogróżek i obietnic zgłaszania sprawy organizacjom prozwierzęcym.

bEJNivAn

Wszystko wskazuje jednak na to, że sprawa skończy się dla ryby pomyślnie.

Rybki z małego akwarium zostały przeniesione do dużego dzięki czemu mogą się cieszyć większa swobodą - informuje na Facebooku załoga lokalu.

Część ludzi nie wierzy jednak na słowo. Dopominają się zdjęcia jako dowodu zmiany. Jak dotąd bez efektu.

bEJNivAt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik zaniedbanego zwierzęcia? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJNivAO
KOMENTARZE
(14)
wzek
3 lata temu
Chcemy pomóc naszej przyjaciółce Kasi zebrać fundusze na upragniony wózek elektryczny, który da jej samodzielność i dlatego wysyłam tą wiadomość. Jeśli możesz udostępnij, proszę tą wiadomość na swoim profilu FB lub w inny dostępny Tobie sposób spraw by dotarła do jak największego grona. A może masz też kilka złotych nadwyżki w swoim budżecie i możesz pomóc. 🙂 Wszystko co trzeba wiedzieć, Kasia. napisała poniżej: W imieniu Kasi dziękuję za jakąkolwiek formę zaangażowania. „Kochani znajomi. Uwierzcie mi że nie jest mi łatwo prosić o pomoc ale niestety nie mam wyjścia. Ten wózek to jest mój kolejny krok do samodzielności. Bardzo Cię proszę jeśli możesz mnie jakoś wesprzeć to z góry dziękuję za wszystko. Można pomóc robiąc przelew lub wysłanie sms oraz bardzo ważne są udostępnienia aby dotrzeć do jak największej ilości osób. Wszystkie informacje znajdziecie w linku. Jeśli nie możesz mnie wesprzeć finansowo to oczywiście to oczywiście to rozumiem. Możesz mi wtedy pomoc dzięki udostępnieni
ccc
3 lata temu
Idźcie ratować kurczaki z chowu klatkowego a nie się czepiacie o rybkę.
Adam
3 lata temu
Co za lokal WSTYD!!!!!
bEJNivAP
Ula
3 lata temu
Cała walka o nic z Chin przylatują zapaczkowane w malutkich woreczkach,gdzie wody jest 50-70 ml . I nic się nie dzieje ,fakt transport tylko że im napeawdę nie więcej potrzeba,to rybka bardzo terytorialna,wynaturze żyją niekiedy w dołku po odciśniętej stopie,gdzieś na polach ryżowych. To że zagłębiona oprawa to o niczym nie świadczy,ta ryba jest szczęśliwa że nikt jej nie dręczy(dzieci),nikt nie drażni lusterkiem (dorośli),ma swój świat. Jest to rybka bardzo odporna na skrajne warunki. Nie róbcie pribkenów właścicielowi tak pisząc. Ja bym tak nie zribił.Ale krzywda tej rybce też się nie dzieje. Nasze rodzine ryby żyjà w bardzo zanieczyszczonej widzie dyszą się z braku tlenu..,i ktoś zwraca na to uwagę. Do morza popłynęło ostatnio 300.000.000 m3 ścieków i co ??
kasia28
3 lata temu
Kto ma takie chore pomysły?
Pissss and lo...
3 lata temu
Nie mowie zepy od razu zapijac wlascicieli, jednak cos jest na rzeczy
rftgy
3 lata temu
ja mam stawik a w nim karasie , namnożyło ich sie tyle że prawdopodobnie zdychają z braku miejsca i pożywienia ,może jest chętny aby dowozić pożywienie i tlen? oczywiście ja go nie zarybiałem.
Anka
3 lata temu
Mężczyźni nie macie za grosz empatii, jak się bierze żywe stworzenie to ma się obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków TO ŻYWA ISTOTA, nie rozumiecie najprostszych rzeczy??? Masakra.
Rychu
3 lata temu
Niedługo to komarzycy nie będzie można zabić. W końcu musi się napić by złożyć jaja.
Rychu
3 lata temu
Niedługo to komarzycy nie będzie można zabić. W końcu musi się napić by złożyć jaja.
Rychu
3 lata temu
Niedługo to komarzycy nie będzie można zabić. W końcu musi się napić by złożyć jaja.
ko
3 lata temu
Ci wszyscy których sprawa tak bulwersuje niech odwiedzą sieciowy market budowlany i każdy sklep zoologiczny. Wszyscy tam trzymają te rybki w plastikowych kubkach o pojemności 100-150 ml. Idźcie tam pikietować. O brelokach z Chin z żywymi zółwiami nie wspomnę
Hałaburdnik
3 lata temu
Ten zbiornik nie wygląda jak lampa ale to jest lampa. Oprawa oświetleniowa w wykonaniu przeciw wybuchowym do zastosowań w miejscach zagrożonych eksplozją (kopalnie,składy paliw itp.) jeśli jest kompletna jest całkowicie hermetyczna. poza tym nie jest niewiele większa od szklanki bo całość ma ok. 70 cm. wysokości
bEJNivAH
satyr
3 lata temu
rybka to bojownik syjamski może żyć nawet w szklance wody,są to rybki dwudyszne więc powietrze mogą czerpać z wody i zewnątrz naczynia.W naturze żyją na polach ryżowych w skrajnych warunkach.Nie ma co się wiec bulwersować
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić