Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Bałtyk wyrzucił na brzeg wieloryba. Nowe fakty

32
Podziel się:

Wieloryba znaleźli turyści w okolicy Kątów Rybackich. Znaczny stopień rozkładu zwłok, brak skóry i fiszbinów utrudniały naukowcom identyfikację gatunku. Ostatecznie okazało się, że to płetwal karłowaty.

Bałtyk wyrzucił na brzeg wieloryba. Nowe fakty
(Facebook.com, @stacjamorska.ug)

Wieloryb miał ponad 5 metrów długości, co świadczy o jego młodym wieku. By ustalić gatunek ssaka, posłużono się takimi cechami charakterystycznymi jak kształt głowy, długość, liczba i ułożenie fałdów na brzuchu oraz kształt płetwy na grzbiecie.

Głowa ssaka została zabrana do Helu. Po spreparowaniu posłuży ona dodatkowym analizom, a także celom badawczym i edukacyjnym - podaje portal hel.ug.edu.pl.

Bałtyk nie jest naturalnym środowiskiem wielorybów. Płetwal prawdopodobnie trafił do niego przez Cieśniny Duńskie. W ciągu 40 ostatnich lat zanotowano tylko trzy takie przypadki. Miały one miejsce w latach 2013 i 2015.

Płetwal karłowaty to jeden z najpospolitszych wielorybów. W północnym Atlantyku żyje około 182 tys. osobników tego gatunku. Dorosły ssak może osiągać ok. 10 metrów długości.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Oglądaj też: #sekspopolsku Sposoby Polaków na podryw. Niektórzy to mają pomysły!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(32)
Sssss
4 lata temu
Bałtyk tak śmierdział, że biedak wolał wyskoczyć z takiej wody niż niej pływać.
lolek
4 lata temu
i walese
gregorrek
4 lata temu
Zdechł z głodu bo w Bałtyku nie ma ryb.Wszystko wyczyszczą rybacy kłusownicy aby nakarmić tłustych wczasowiczów a co nie dadzą rady złapać to dokończą foki.
nikk
4 lata temu
To teraz czas na Gesslerową, która jako jedyna w Polsce ma patent na nadziewaną gęś na żywca.
Nick
4 lata temu
Przeciez to wellman
Piotr
4 lata temu
Praca od zaraz, minimum 9800zł na miesiąc (2450zł tygodniowo), legalnie, umowa: pokazywarka.pl/pracuj-w-domu Tylko dla rzetelnych, uczciwych i zdeterminowanych osób. Jeżeli masz poniżej 18 lat, jesteś leniwy lub leniwa, jesteś zwykłym hejterem, nie odwiedzaj tej strony: pokazywarka.pl/pracuj-w-domu Praca dla osób odpowiedzialnych, pewnych siebie oraz dla osób, które chcą naprawdę coś zmienić w swoim życiu. Jeżeli masz komputer lub laptop podłączony do internetu, jesteś pełnoletni i masz mnóstwo zapału do zmiany swojego życia, chcesz coś zmienić, zarabiać systematycznie uczciwe pieniądze, to zapraszamy do współpracy. 3 godziny dziennie wystarczy aby zarobić minimum - 9800zł na miesiąc, ale trzeba być osobą systematyczną. Tylko porządne osoby! Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie chcemy z Tabą współpracować. Tylko pełne zaufanie. Możesz zarobić uczciwie minimum 2450zł tygodniowo (wypłaty na konto bankowe). Baz żadnego naciągania, oszustwa, wyzyskiwania, to nie jest żadna spr
eh
4 lata temu
glowa zostala zabrana do Helu...co za bełkot
kazik
4 lata temu
to nie wieloroby tylko helena!!!! Znowu sie objadla pizzy a teraz lezy odwlokiem do gory i sie smarzy na sloncu babsko perfidne
Ekologiczne r...
4 lata temu
Drodzy Państwo ratujmy rzekę Jeziorkię i powiedzmy głośno STOP ! pompowaniu ścieków z oczyszczalni w Piasecznie
500-
4 lata temu
Do "zaciekawiona Ilona" A co boisz się, że ci 500+ zabiorą - do roboty, wiśnie zrywać leniu-patrioto. Chleba i igrzysk wam się chce.
lolo
4 lata temu
Głowa zabrana do Helu a tusza do smażalni.
lolo
4 lata temu
Głowa zabrana do Helu a tusza do smażalni.
Indoraptor
4 lata temu
Więcej wiatraków w cieśninach duńskich i ścieków z Niemiec to już żadne zwierzę nie przeżyje w Bałtyku!
w leb smiecia
4 lata temu
to ten rzeznik szyszko go zabil , kiedy zaoolujemy na tego szubrawca
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić