Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Berlin: aresztowanie niedoszłego zamachowca. To 37-letni Syryjczyk, planował podłożenie bomby

19
Podziel się:

Sensacyjna wiadomość z Niemiec. W Berlinie doszło do aresztowania mężczyzny, który miał planować zamach bombowy. Wiadomość została potwierdzona przez prokuratora generalnego. Znamy szczegóły zatrzymania. Podejrzany zamierzał "zabić i zranić jak najwięcej osób".

Berlin: aresztowanie niedoszłego zamachowca. To 37-letni Syryjczyk, planował podłożenie bomby
(East News, HENNING KAISER)

Do zatrzymania podejrzanego o terroryzm Syryjczyka doszło 19 listopada 2019 roku. 37-latek przebywał w mieszkaniu w berlińskiej dzielnicy Schöneberg.

W akcji uczestniczyli funkcjonariusze Federalnej Policji Kryminalnej oraz członkowie jednostki antyterrorystycznej GSG 9. Dysponowali nie tylko nakazem zatrzymania podejrzanego Syryjczyka, lecz także przeszukania jego mieszkania. Jak wyjaśnił prokurator federalny Berlina, jest on podejrzany o zamiar wyrządzenia poważnej szkody na rzecz państwa i stosowania przemocy.

Jak udało się ustalić, mężczyzna porozumiewał się z innymi członkami ISIS, korzystającej z messengera Telegram. Uczestnicy czatu wymieniali się między innymi informacjami na temat materiałów wybuchowych, których mieli użyć przeciwko "niewiernym i Żydom". W rozmowach uczestniczyło łącznie kilkadziesiąt osób.

Zobacz także: Zobacz też: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

Z tego co udało się ustalić śledczym, terroryści rozpoczęli już gromadzenie środków chemicznych. W styczniu 2019 roku zaczęli zamawiać takie groźne substancje jak aceton i nadtlenek wodoru. Prawdopodobnie miały one posłużyć do stworzenia ładunku wybuchowego TAPT, czyli nadtlenku acetonu. Został on wykorzystany przez ISIS m.in. przy okazji zamachu w Brukseli w 2016 roku.

Na razie prokuratura w Berlinie zdecydowała się zachować tożsamość niedoszłego zamachowca w tajemnicy. Zatajono także informację, kiedy miał nastąpić planowany przez Syryjczyka atak bombowy. Zdradzono jedynie, że chodzi o radykalnego islamistę, który chciał "zabić i zranić jak najwięcej osób".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(19)
Jaaa
2 lata temu
Hmmm, maja to co chcieli, nierobow i.... . Mają to!!! , co kiedyś sami robili.
włącz
2 lata temu
halo.radio
eu
2 lata temu
jaka sensacja , tam to juz norma
Hans
2 lata temu
Trzeba zrobić wszystko, by nie było tego w Polsce.
schetyna
2 lata temu
brawo merkel
Gretta
2 lata temu
Zostawcie go jest niewinny
Kris
2 lata temu
No i jak widac Putin mial racje wywalajac Telegram z Rosji :)
Bicz Boży
2 lata temu
Dla mnie to żadna sensacyjna wiadomość autorko artykułu. Przestańcie używać takich słów (tu wyrazów), bo i tak nie rozumiecie ich znaczenia.
Hee hee
2 lata temu
Bombę zrobił inżynier znaczy
lopez13
2 lata temu
Twoje polaczenie jest szyfrowane- taaaa.
Ogf
2 lata temu
Z artykułu dowiedziałem się jak kontaktować się z terrorystami isis, jaki materiał potrzebny do budowy bomby a tak poza tym to nic ciekawego
Spartakus
2 lata temu
Dlatego głosowałem na Konfederację aby w naszym pięknym kraju było jak najmniej ,,śniadych ''
Angela
2 lata temu
Dlaczego dręczą tego biednego człowieka? Dać mu zasiłek mieszkanie itp. On na pewno jeszcze wyjdzie na ludzi ewentualnie do ludzi.....
Olo
2 lata temu
I takiego szkodnika powinna skazać i zneutralizować kobieta. Nie byłoby raju i dziewic. I naśladowców też by to odstraszyło..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić