Radosław Opas
Radosław Opas| 
aktualizacja 

"Biali powinni pracować na czarnych". Rozpętała się burza

142

Ogromna wrzawa podniosła się po słowach Juliusa Malemy. Polityk z RPA stwierdził, że teraz to biali powinni pracować na rzecz rdzennych mieszkańców Afryki.

"Biali powinni pracować na czarnych". Rozpętała się burza
(PAP, STR)

- Nie chcę, by czarni ludzie pracowali dla białych. Chcę, żeby pracowali przede wszystkim dla siebie, a biali ludzie wykonywali pracę dla nich. Wtedy dopiero będziemy mówili o prawdziwej wolności w Afryce - powiedział Julius Malema.

Malema był w RPA niejednokrotnie oskarżany o rasizm i nawoływanie do nienawiści. Przeciwnicy dawnego działacza Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) zarzucają mu dyskryminowanie ludzi o białym kolorze skóry. Właśnie za to wyrzucono go w 2012 roku z ANC, co zapoczątkowało powstanie jego partii rok później.

Chcemy zakończyć system, który jest dzisiaj tworzony przez białych. Wykorzystują oni czarnoskórych, czerpiąc z nich korzyści. Musimy zbudować nowe społeczeństwo, w którym będziemy dbać o swoich ludzi, bez ucisku białych - dodał polityk.

Teraz Malema stoi na czele Ruchu Bojowników o Wolność Gospodarczą. Nazwa może być myląca, ugrupowanie bowiem wcale nie zajmuje się wspieraniem przedsiębiorców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić